4 ranní návyky, které brání hubnutí. Napravte špatnou rutinu a umožněte tělu zbavit se tuku

Téma hubnutí je oblíbené a zajímá se o něj poměrně hodně lidí. Ovšem ne každému se podaří dosáhnout kýženého cíle, tedy zbavit se přebytečných kilogramů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kdo si ani jednou neřekl, že by potřeboval zhubnout, tak je šťastným člověkem. Poměrně hodně lidí v tuzemsku se potýká s nadváhou, dokonce i obezitou, které jim způsobují zdravotní potíže. Často si za to mohou sami, protože dávají přednost nezdravým potravinám a pohyb je pro ně cizí slovo. Registrovaná dietoložka Amy Richter, RD je toho názoru, že by si lidé měli osvojit několik ranních návyků, které jim s hubnutím pomohou. Co možná děláte špatně?

Po probuzení nepijete vodu

Ráno na lačno, jak se probudíte, je vhodné vypít sklenici vody. Zrychluje metabolismus a doplňuje chybějící tekutiny, které jste vypotili během spánku. Je dobré na tento návyk nezapomínat, protože je to správný způsob, jak začít nový den. Po vypití sklenice vody se budete lépe cítit.

Dáváte si černou kávu s nezdravými doplňky

Káva působí jako antioxidant a může být tedy dobrým začátkem hned po ránu. Díky obsahu kofeinu povzbudí a možná i do práce se budete více těšit. Jenže to si ji nesmíte dávat s cukrem nebo smetanou či mlékem. Ráno byste měli vypít jen prostou černou kávu a vychutnat si její jemnou hořkou chuť.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ráno necvičíte

Komu by se chtělo hned po ránu cvičit? Ten, jenž dbá o své zdraví, tak se do fyzické aktivity donutí. Není třeba jít běhat dlouhé tratě, stačí si zacvičit několik pozic z jógy a rozhýbat tělo. Takové cvičení snižuje chuť k jídlu a zrychluje metabolismus, což je přesně to, čeho byste měli chtít dosáhnout.

Spíte příliš dlouho

Délka spánku pro zdravého člověka je optimální v rozsahu 7 až 9 hodin. Vyskytují se mezi námi náramní spáči, kteří dokážou spát i více než 9 hodin v jednom zátahu. Jenže dlouhý spánek vede ke zhoršení metabolismu a k přibývání na hmotnosti nárůstem tukových buněk. Naučte se tedy spát optimální dobu.

Které nezdravé ranní návyky máte vy?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články