Týdenní dieta pomůže zhubnout 4 až 5 kilogramů v sedmi krocích

Pakliže bojujete s nadváhou a potřebujete rychle a efektivně shodit pár kilogramů během krátké doby třeba do svatby, či jiné společenské události, máme pro vás tip, jak to v sedmi jednoduchých krocích zvládnout.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Vezměte na vědomí, že příliš rychlé hubnutí není obecně pro organismus vhodné a mělo by se praktikovat opravdu jen zřídka.

Nejdříve zhodnoťte svůj zdravotní stav a vhodnost této diety

Také vezměte v potaz vaši anamnézu. Pokud se léčíte s poruchami příjmu potravy, nebo anorexií, rozhodně se do toho nepouštějte.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Nejenom saláty jsou základ dietního jídelníčku

Odstranění přebytečných tekutin z organismu

Tato sedmidenní dieta spočívá především v tom, že z organismu odstraníte přebytečnou tekutinu a budete tak vypadat o dost štíhlejší. Tělesný tuk však může být nadále zachován. Dejme tomu, že opravdu za týden zhubnete pět kilo, z toho ale tukových zásob pouze kilogram.

Krok první: Snižte příjem sacharidů

Na týden ze svého jídelníčku nejlépe odstraňte škodlivé stravovací návyky, co se týká příjmu cukrů. Zrychlíte tak váš metabolismus a předejdete mimo jiné i nadýmání. Pijte neslazené nápoje, vyhněte se celkově alkoholu, který je také kalorický, nejezte průmyslově zpracované potraviny a sladkosti s vysokým obsahem sacharidů a složitých cukrů. Ideální je vyčlenit i pečivo a přílohy. Pokud budete mít chuť na sladké, volte méně cukernaté ovoce. Do jídelníčku zařaďte více zeleniny, libového masa, vajec a ryb.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Sladké je hlavním důvodem, proč trpíme nadváhou

Krok druhý: Vyhněte se nezdravým potravinám

Pakliže vás to bude lákat do fast foodu, nebo na pizzu do oblíbené italské restaurace, tento hubnoucí týden si tyto neřesti zakažte. Pokud chcete zhubnout za týden pět kilo, je nutné se vyvarovat všem průmyslově zpracovaným potravinám s vysokým obsahem tuků, nejen sacharidů. Vybírejte dietní pokrmy na bázi vysokého obsahu bílkovin.

Krok třetí: Snižte celkový denní příjem kalorií

Jezte pravidelně, abyste neměli přes den hlad. Preferujte spíš menší porce zdravých a dietních jídel. V noci již nejezte. Hlídejte si příjem přijatých kalorií a jejich výdej. Na nákupech vybírejte především masa kuřecí, krůtí, rybí. Vyhýbejte se různým pochutinám a ochucovadlům typu majonéza, kečup, tatarka a další kalorické dipy. Nezapomeňte na pitný režim a pijte hodně čisté vody.

Krok čtvrtý: Zkuste zařadit intervalový trénink s vysokou zátěží

Do svého denního harmonogramu zařaďte i pohybovou aktivitu, vhodný je například intervalový trénink s vysokou zátěží, který rozpohybuje metabolismus a podpoří hubnutí.

Krok pátý: Buďte aktivní i v běžných denních činnostech

Důležité je se hýbat i mezi pracovními povinnostmi. Choďte na pravidelné procházky, jezděte na kole. I obyčejná chůze dělá zázraky. Jakákoliv pohybová aktivita se počítá.

Krok šestý: Můžete vyzkoušet i přerušovaný půst

Dalším možným krokem je vyzkoušet i přerušovaný půst, například 16 hodin nic nejíst, pouze pít čistou vodu a osm hodin se stravovat jako obvykle. I tento způsob může částečně rozpohybovat metabolismus organismu.

Krok sedmý: Zkuste další doplňkové metody k odvodnění těla

Někteří odborníci doporučují popíjet čas od času i neslazenou kávu, která může podpořit odvod přebytečné vody z těla a podpoří spalování tuků. Skvělým doplňkem je i výtažek z pampelišky, který zabrání zadržování přebytečné tekutiny v organismu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247
Události247
Opravdu jde Putinovi jen o Ukrajinu? Je možné, že mu jde o něco úplně jiného a horšího
VědaŽivě
VědaŽivě
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu
adbz
adbz
Citronová šťáva, aspirin a kysličník mají jedno společné – zachrání hromady prádla a zbaví vás tak nočních můr