Za 7 dní 4 kilogramy pryč: Neexistuje surovina, po které by se hubnulo lépe

Diety na hubnutí nemusí být vždy to nejlepší. Pro tělo mohou znamenat šok. Lepší je jít na to cestou zdravé stravy, pohybu a pitného režimu. Co když ale potřebujete zhubnout rychle?

Vidlička omotaná krejčovským metrem i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Už jste slyšeli o kefírové dietě? Díky ní lze zhubnout 4 kila za sedm dní. Jestli patří kefír mezi vaše oblíbené potraviny, pak vám tato dieta bude chutnat, protože kefír hraje v sedmidenní kefírové dietě hlavní roli. Nemusíte se ale bát, že byste jedli každý den to samé. Každý den je trochu jiný a nízkokalorický.

Nejde o přísnou monodietu

I když to tak na první pohled vypadá, sedmidenní kefírová dieta není přísná monodieta. To znamená, že si kromě kefíru můžete dát ještě jeden nebo dva nízkokalorické produkty. Tato dieta se používá pro svou účinnost, když se potřebujete dát rychle do formy. Není ale určena pro dlouhodobé držení, jak varuje i web BabičkineRady.

Na čem se dieta zakládá

Kefírová dieta trvá 7 dní, přičemž hlavním produktem během dne je kefír s nejvýše 1 % obsahem tuku. Ten můžete doplnit určitým množstvím nízkokalorických bílkovin nebo sacharidů. Při této dietě musíte dbát na přísný rozvrh jídel. Je nutné jíst šestkrát denně ve stejných intervalech. Poslední jídlo byste měli jíst dvě hodiny před spaním. Během celé diety nesmíte cukr, sůl, černý čaj a kávu. Bylinkové čaje a voda se neomezují. Kefír samotný je plný probiotik a má mnoho pozitivních účinků na zdraví, jak psala naše redakce dříve.

Kefír ve sklenici a džbánu iZdroj fotografie: Freepik
Kefír dokáže s tělem zázraky. Jako monodieta ale může uškodit.

Rozpis kefírové diety na 7 dní

  1. den si dejte půl litru kefíru a 400 gramů pečených brambor bez soli.
  2. den si dejte půl litru kefíru a 400 gramů mladého sýra s nízkým obsahem tuku.
  3. den si dejte půl litru kefíru a 400 gramů ovoce (jakékoliv, kromě hroznů a banánů).
  4. den si dejte půl litru kefíru a 400 gramů vařených kuřecích prsou.
  5. den si dejte půl litru kefíru a 400 gramů ovoce (opět kromě hroznů a banánů).
  6. den si dejte půst. Smíte jen 1,5 litru neperlivé vody.
  7. den si dejte půl litru kefíru a 400 gramů ovoce (opět bez hroznů a banánů).

Diety s vysokým obsahem ovocného cukru mohou zásadně snížit imunitu. Vyvolávají záněty, které mohou trvale poškodit buňky a tkáně

Po dietě pozor na návrat k původní stravě

Na původní stravu přecházejte zvolna. Uvědomte si, že jste navykli tělo přijímat malé porce jídla. Prudký návrat k předchozí stravě může způsobit trávicí potíže. Dalších sedm dní se doporučuje vyhýbat se pečivu z bílé mouky, mastným a sladkým jídlům. Také si uvědomte, že monodiety a jiné přísné diety mohou ohrozit vaše zdraví. Jak je to s okurkovou dietou si můžete přečíst na JakZdravě ve starším článku.

Jakou dietu jste naposledy zkoušely vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články