Účinné hubnutí po čtyřicítce. Stačí dodržet několik pravidel

Snažíte se zhubnout, cvičíte a pracujete na sobě. Kila však nejdou dolů. Ve věku okolo čtyřiceti let je to normální. Hladiny hormonů se mění a s ním i tělo.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

To neznamená, že to nejde a zhubnout nezvládnete. Existuje mnoho způsobů, jak s přibíráním zatočit.

Léky, hormony a chytré technologie

Ve věku čtyřiceti let už někteří musí užívat léky. Ty také mohou stát za nárůstem hmotnosti, jako například medikamenty na vysoký krevní tlak, diabetes nebo depresi. Poraďte se s lékařem, který navrhne vhodné alternativy. Pozor, i některé volně prodejné léky mohou zvyšovat chuť k jídlu.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
S přibývajícím věkem je hubnutí těžší

Ve zralém věku přichází perimenopauza, to je období, předcházející menopauze. Můžete pocítit návaly horka, pocení, úzkosti a také nárůst hmotnosti. Je dobré navštívit lékaře a domluvit se s ním na vhodné hormonální terapii. Zeptejte se na všechny výhody i rizika.

Bez chytrých technologií si nikdo z nás už neumí představit život. Ano, ulehčují nám, ale rozhodně nejsou vhodné před spaním. Když koukáme večer na světlo obrazovky, může to rozhodit spánkový rytmus, mozek si myslí, že je den. Hodinu a půl před spaním už vynechte sledování obrazovek, jinak můžete přibírat.

Dostatek tekutin, správná skladba jídelníčku a pravidelná strava

Pijte před jídlem vodu. Studie naznačují, že lidé, kteří před jídlem vypili malou lahev vody, měli větší pocit sytosti a zhubli nějaké kilo navíc, na rozdíl od těch, kteří pitný režim zanedbávali.  

Jezte zeleninu. Na vašem talíři by měla tvořit polovinu. Je plná vlákniny, má nízký obsah kalorií a díky ní vám vydrží pocit sytosti delší dobu. Omezte sacharidy, nevynechávejte je úplně, ale vybírejte ty správné.

Myslete na přípravu jídla. Pokud máte vytvořený denní plán, je mnohem jednodušší nesáhnout po nezdravých potravinách. Napište si nákupní seznam, je to užitečná pomůcka. Nakoupíte to, co opravdu potřebujete a nebudete sahat po zbytečnostech.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Důležité je při dietách hlavně vytrvat

Myslete na sebe a přehodnoťte priority

Nešvar většiny žen je, že dávají přednost všem ostatním před sebou. Chodí do práce, starají se o dospívající děti, nemocné rodiče a pečují o domácnost. To vede k vynechávání jídla nebo naopak přejídání. Na odpočinek a relaxaci už nezbývá čas. Naučte se udělat něco pro své zdraví:

  • Nestyďte se požádat o pomoc.
  • Naučte se říkat „ne“.
  • Vyčleňte si pro sebe alespoň 30 minut denně na pohyb. Je důležité udržet svalovou hmotu.
  • Nešiďte odpočinek a spánek.

Nejste v tom sami, téměř 40 % čtyřicetiletých žen bojuje s váhou. Naučte se myslet na sebe, najděte rovnováhu mezi povinnostmi a péčí o sebe. Nemusíte rezignovat, i v tomto věku si můžete udržet přitažlivou postavu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247
Události247
Opravdu jde Putinovi jen o Ukrajinu? Je možné, že mu jde o něco úplně jiného a horšího
VědaŽivě
VědaŽivě
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu
adbz
adbz
Citronová šťáva, aspirin a kysličník mají jedno společné – zachrání hromady prádla a zbaví vás tak nočních můr