Vyvracíme mýty o hubnutí. Kterým z nich jste věřili? - JakZdravě.cz

Vyvracíme mýty o hubnutí. Kterým z nich jste věřili?

Snažili jste se někdy hubnout, ale nešlo vám to? Možná to bylo právě proto, že jste věřili některým z následujících „pravd“, které mezi lidmi kolují. Každý z nás nějakou takovou radu slyšel.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

V následujícím článku vám vysvětlíme, proč tyto mýty přináší více škody než užitku.
Snídaně nastartuje váš metabolismus

Vydatná snídaně každé ráno má několik benefitů. Dobré jídlo hned po ránu vás po dlouhé noci zasytí a vy nevezmete útokem automat se sladkostmi na pracovišti. Není ale pravda, že snídání zrychlí váš metabolismus. Někteří lidé, kteří zhubli, vůbec nesnídali. Jde o to rozložit váš denní příjem kalorií do celého dne a zároveň být v kalorickém deficitu. Ten je pro úbytek váhy nejdůležitější. Je jedno, kdy jídlo sníte.


iZdroj obrázku: Pixabay.com
Ne vše co vypadá zdravě, takové doopravdy je

Pokud hladovíte, budete přibírat

Určitě jste už slyšeli, že hladovění má za následek to, že nakonec přiberete. Proto se často doporučuje jíst každé 2-3 hodiny. Lidé vám často budou tvrdit, že hladovění způsobuje:

– zpomalení metabolismu (tělo se přizpůsobí změně režimu a začne šetřit kalorie)
– přibírání na váze (protože tělo šetří kalorie, přestane spalovat a vy přibíráte)

Je pravdou, že se tělo novému režimu přizpůsobí. Rozhodně se ale nemusíte bát toho, že by kalorie začalo ukládat. Zde spíše hrozí to, že pokud se vyhladovíte, budete mít sklon k tomu se přejíst, jakmile se dostanete k jídlu.


iZdroj obrázku: Pixabay.com
Cvičení je nedílnou součástí hubnutí

Po přílohách se přibírá

Máte rádi čerstvé pečivo nebo opečené brambory, ale bojíte se je jíst, protože se po nich přibírá? Tak pro vás máme dobrou zprávu, jelikož to není pravda. Chléb, rýže a další takové potraviny vaše tělo zásobují tzv. prázdnými kaloriemi. Nezasytí vás tedy tolik, jako například plátek hovězího. Pokud jich ale nesníte příliš najednou, nemusíte se bát, že byste přibrali.

Jak sami vidíte, jde o to, kolik toho sníte. Neexistují špatné potraviny. Pokud chcete zhubnout, musíte mít větší kalorický výdej než příjem. Tímto se řiďte a můžete si bez výčitek dopřát, na co máte chuť.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů