Urgentní: Kdo má v lednici tuto šunku, musí se jí hned zbavit. Inspekce varuje, je zdraví nebezpečná

Když nakupujete, musíte být obezřetní. V případě uzenin je nutné si prohlédnout pečlivě jejich vzhled. Po této události k nim budete možná ještě chtít čichat.

Krájená pečeně detail šunky i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jestli jste si koupili krájenou šunku v Doloplazech, měli byste si k ní čichnout a rovnou ji vyhodit. Státní zemědělská a potravinářská inspekce z ní v únoru odebírala vzorek, který neprošel kontrolou a potravina byla označena za nebezpečnou. Podívejte se, kde k tomu došlo, a proč byla dotyčná šunka označena za nebezpečnou potravinu.

Uhlířská pečeně z COOPu

Jednalo se o Uhlířskou pečeni prodávanou v COOPu v Doloplazech. Vzorek byl odebrán Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí 14. 2. 2024 z načatého balení, jak informoval web PotravinyNaPranýři. Už samotný výrobek zapáchal po kažení, pročež byla pečeně označena za nebezpečnou potravinu. Toto označení si získá každá potravina, která jeví známky kažení. Nedávno to byl například salám Vysočina, jak informovala naše redakce.

Krájené šunky na tácku iZdroj fotografie: Pixabay
Kontrolujte uzeniny, které kupujete nejen pohledem, ale i čichem.

Prošlé datum použitelnosti

Aby toho nebylo málo, kromě nevábného zápachu, který se linul z pečeně, bylo na balení objeveno prošlé datum spotřeby. Proto není divu, že byl výrobek označen za nebezpečný. Otázkou je spíš to, že z něj byla stále prodávána šunka.

Jak se chovat při nebezpečné otravě jídlem: Dodržení zásad rozhoduje o trvalých následcích

Kontrolujte, co kupujete

Vzhledem k tomu, že se jedná o vaše zdraví, nečekejte na kontroly a inspekce, které většinou vydávají varování se zpožděním. Už na místě můžete potravinu zkontrolovat pohledem, případně i čichem, záleží na typu balení. Tutéž kontrolu proveďte i doma při otevření, než se pustíte do jídla. S otravou jídlem si není radno zahrávat a jíst plesnivé potraviny může být životu nebezpečné, jak jsme na JakZdravě již varovali.

Jaký závadný výrobek jste si nedávno koupili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články