Máte akné? Zdá se to jako banalita, může však jít o závažné onemocnění

Pokud se vám po těle čím dál častěji objevuje akné, rozhodně to nepodceňujte. Může se totiž jednat o příznak vážného zdravotního problému.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Akné patří mezi časté a zároveň velmi nevzhledné problémy, které mnoho lidí ignoruje nebo se je snaží řešit aplikací chemických prostředků z lékáren. Tato zdánlivě neškodná banalita však může být v některých případech známkou vážného onemocnění, jako je například rozhození hormonů nebo přetížení jater. Pozor byste si měli dávat dle lékařky Bukky Aremu zejména v případě, pokud se objeví na vašich hýždích nebo na bradě.  

Akné po těle může být známkou vážného onemocnění 

Pokud se vám objevilo akné na bradě a jste žena, možná se potýkáte s gynekologickými problémy, a to především týkajících se vaječníků či dělohy. Známkou nebezpečí pak mohou být také pupínky kolem úst, protože ty často odkazují na zažívací problémy, a rovněž i na hýždích, což bývá známkou hormonální nerovnováhy. V případě, že se tedy v těchto místech objevují čím dál častěji a nemizí, raději se co nejrychleji poraďte se svým lékařem. 

Velký problémem může být také akné na zádech. To sice často vypovídá o tom, že nosíte nevhodné oděvy, jako jsou těsné tkaniny s umělým vláknem, které zamezují dýchání pokožky, ale stejně tak i o problémech s trávicím traktem. Pokud totiž jíte nezdravě a posíláte do svého organismu látky, které tělo nedokáže kompletně strávit (nejčastěji to bývá dle serveru MedicalNewsToday lepek a laktóza), začne je odstraňovat skrz pokožku.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Akné na zádech může být známkou vážných zdravotních problémů

To poté vede k tomu, že se objeví vyrážka, ale i samotné akné, které je navíc často velmi bolavé. Pokud se tedy chcete před problémy ochránit, zaměřte se nejprve na svůj jídelníček a další návyky, které mohou ovlivnit stav pokožky, jako je kouření či nadměrná konzumace alkoholu. Zapomínat byste pak neměli ani na nošení vhodného oblečení. Na webu JakZdravě jsme také psali o domácí masti, která vám akné pomůže odstranit za pár dnů. 

Jak často trápí akné vás?

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články