Už žádné vyrážky, akné ani psoriáza: Domácí mast, která je zničí, lze vyrobit za 3 minuty

Pokud vás trápí vyrážky či jiné kožní problémy, nemusíte nutně užívat drahé komerční masti. Skvěle vám postačí tato domácí směs z levných ingrediencí.

akne i Zdroj fotografie: iStock
                   

Psoriáza, akné a většina ostatních kožních onemocnění představují vážnou překážku pro váš vzhled a často i zdraví. Pokud se s nimi tedy potýkáte i vy, rozhodně byste to neměli ignorovat a raději začít řešit včas s odborníkem, který vám poskytne užitečné informace a rady, jak problémy zvládat. Není však nutné pro jejich léčbu užívat drahé léky ani jiné přípravky. Příznaky vám pomůže dle serveru Healthline zmírnit tato domácí mastička. 

Domácí směs proti kožním problémům 

Některá kožní onemocnění a příznaky, jako jsou vyrážky či akné, mohou mít negativní vliv nejen na váš vzhled, ale také na vaši psychiku. Mnoho lidí totiž trápí jejich vizáž, a tak kvůli těmto problémům často ztrácí sebevědomí, což pro ně není úplně nejlepší. Naštěstí si však můžete v takovém případě velmi snadno pomoci, a to díky domácí mastičce z přírodních ingrediencí, která příznaky nadobro odstraní. Její příprava vyžaduje následující: 

  • 4 decilitry olivového oleje
  • 4 polévkové lžíce mladého másla z kyselého mléka
  • 4 polévkové lžíce smetany ze sladkého mléka (kajmak)
  • 20 gramů květů a listů rozmarýnu
  • 20 gramů květů a listů levandule
  • 20 gramů bezové kůry
  • 10 gramů listů jitrocele
  • 2 decilitry třezalkového oleje
Levandule iZdroj fotografie: Depositphotos
Levandule v kombinaci s dalšími přírodními ingrediencemi ničí kožní nemoci

Samotná příprava je poté již velmi jednoduchá. Stačí vložit všechny ingredience (kromě třezalkového oleje) do hluboké mísy a na mírném ohni je jemně míchat, dokud se máslo a smetana nerozpustí. Následně přidejte dva decilitry třezalkového oleje a směs míchejte ještě dalších 40 minut (pozor, že teplota nesmí přesáhnout hranici 70°C, jinak by směs dle lékaře Joseph Nordqvist přišla o většinu svých potenciálních zdravotních benefitů). 

5 lékaři schválených způsobů, jak se zbavit hyperpigmentace. Sluneční skvrny, jizvy po akné či stařecké skvrny zmizí jednou provždy

Horkou mast nyní přeceďte přes jemné sítko do sklenice a po vychladnutí ji přikryjte a nechte vychladnout. Nakonec ji ještě jednou přeceďte do tmavé láhve a uchovávejte na chladném místě, přičemž pro získání maximálního účinku ji aplikujte každý den na postižená místa. Na webu JakZdravě jsme také psali, jak si s kožními problémy dokáže poradit čajovníkový olej

Jak se léčivá směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články