Onemocnění proti ní nemají šanci: Kombinace česneku a červeného vína zničí mnoho zdravotních neduhů

Nejen s přibývajícím věkem se množí i zdravotní potíže. Řada dalších lidí určitě také ráda využije recept, který pomůže s posílením imunitního systému.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Existuje mnoho způsobů, jak podpořit své zdraví. Tradičně je doporučován vyvážený život, zdravá strava a pravidelné cvičení. Ovšem podpořit zdraví, a tím se vyhnout nemocem, jde i jinak. Proč nevyzkoušet mocnou sílu česneku ve spojení s červeným vínem? U obou těchto surovin je doloženo mnoho zdravotních přínosů a spolu mohou bez problému posílit imunitní systém, pomoci se vyhnout onemocnění dýchacího a kardiovaskulárního systému, ale i jater či ledvin.

Česnek pro zdraví

Česnek je pěstován po celém světě a není divu. Není jen chutnou přísadou do řady pokrmů, ale také skvělým doplňkem pro zdraví. Česnek může pomáhat lidem se srdečními chorobami, s vysokým krevním tlakem, vysokou hladinou cholesterolu, i s vysokou hladinou cukru v krvi. Kromě toho má skvělé antiseptické vlastnosti a lze jej využít i jako prevenci proti chřipce. Za většinu zdravotních přínosů lze poděkovat alicinu, chemické látce zodpovědné za typickou vůni a chuť česneku. V česneku jsou i další zdraví prospěšné sloučeniny, například arginin, selen či flavonoidy.

iZdroj fotografie: Freepik

Červené víno a jeho zdravotní přínosy

Kvalitní červené víno může v přiměřeném množství potěšit nejen chuťové buňky, ale může pomoci podpořit zdraví. Jednou z hlavních složek červeného vína s pozitivním účinkem na zdraví je resveratrol. Ten působí proti srdečně-cévním onemocněním a také zánětlivým chorobám. Další důležitou složkou jsou flavonoidy, které zmírňují průběh zánětů, mají antivirové účinky a podporují účinek vitamínu C.

Účinky červeného vína a česneku

Je jasné, že jak kvalitní červené víno, tak česnek jsou pro zdraví prospěšné. Pokud se spojí, tak je jejich síla ještě větší. Čistí krev, posilují imunitní systém a pomáhají upravovat hladinu cholesterolu. Ke všemu odstraňují přebytečnou sůl z těla a snižují riziko vzniku srdečně-cévních onemocnění. Další výhodou je ochrana před infekcemi, zlepšení krevního obrazu i naplnění těla energií. V neposlední řadě byly pozorovány i protirakovinné vlastnosti.

iZdroj fotografie: Freepik

Recept na elixír zdraví

Ingredience

  • 12 stroužků česneku
  • 0,5 litru kvalitního červeného vína

Příprava

Kupte česnek od místních zemědělců nebo bio česnek. Nejprve je nutné česnek očistit a smíchat s červeným vínem v lahvi. Je možné česnek i rozkrojit na poloviny, ale chuť bude silnější, stejně jako účinek. Skleněnou nádobu uzavřete a nechte směs zrát po dobu dvou týdnů na místě, které je chráněné před sluncem. Směs promíchejte 2x až 3x denně. Po dvou týdnech směs přefiltrujte. Užívejte 2 až 3 polévkové lžíce denně po dobu jednoho měsíce. Opakujte alespoň dvakrát za rok.

V čem pomáhá česnek vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články