Už žádné otlaky a puchýře, hravě se dají zničit během 5 minut

Otlaky a puchýře nebo zanícená ložiska – s tím vším si poradí lidové léčitelství pomocí levné a účinné metody. Potřebujete jenom obyčejnou náplast a stroužek česneku.

Přikládání náplasti na palec u ruky i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Trápí vás otlaky a puchýře na prstech u nohou? Bývá to velmi častý problém, hlavně pokud jste si koupili nové boty nebo používáte-li nevhodnou těsnou obuv. Pomoc je ale nasnadě. Stačí vám k tomu obyčejný stroužek česneku a otlaky a puchýře budou během několika minut minulostí.

Česnek pomáhá nejen v kuchyni

Česnek se používá hlavně při vaření, protože má výraznou vůni a stejně výraznou chuť. V lidovém léčitelství je znám už z dávných dob. Jak dokládá i web Healtlhine, česnek je přírodní antibiotikum, má antibakteriální a protiplísňové účinky. V lidové medicíně se hojně doporučuje jíst česnek, abyste měli silnou imunitu. Tyto účinky na podporu imunity a urychlení léčby nachlazení zmiňuje mezi výhodami česneku také web MedicalNewsToday.

Česnek pod náplast

Na otlaky a puchýře jsou nejlepší česnekové náplasti. Není to nijak drahý lék a je zcela přírodní, takže nehrozí žádné vedlejší účinky. Maximálně česnekový odér, ale to je to nejmenší. Jak tedy na to? Stačí rozdrtit stroužek česneku, dát trochu na náplast a přiložit na postižené místo. Nechte působit přes noc a uvidíte, jak rychle bude po problému.

Česnekové stroužky na stole iZdroj fotografie: Freepik
Česnek obsahuje velké množství antioxidantů a ihned po rozdrcení látku alicin, která má úžasné léčivé účinky.

Další problémy, na které pomůže česnek

Stejným způsobem, který jsme popsali výše, můžete česnek přikládat na zanícená místa nebo plíseň. Jenom dejte pozor, abyste česnek neaplikovali na otevřené rány. Nejprve dejte na ránu gázu a pak teprve obklad z česneku. Jinak česnek svými silnými látkami způsobí pocit pálení a mravenčení v ráně.

14 preventivních receptů s česnekem. Slupku ani nevyhazujte, ušetří vám spoustu problémů

Kromě zevních potíží můžete česnek použít také vnitřně pro posílení imunity, jak jsme na JakZravě již popisovali. Je vhodný při všech onemocněních dýchacího systému a v malém množství zklidňuje trávicí systém a podporuje lepší zažívání. Nesmí se to však přehnat, protože, jak varovala naše redakce, česnekem se dá předávkovat.

Jak využíváte česnek jako lék vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články