Domácí česnekový olej: Na některé zdravotní obtíže působí účinněji než farmaceutické přípravky

Česnekový olej dokáže zmírnit artritidu, lupénku, kožní vyrážky, záněty v uchu, nosu a ústech, účinkuje také na onkologická onemocnění. Připravte si ho doma ještě dnes.

Tři paličky česneku opřené o sebe na tmavém pozadí i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Česnek je přírodní antibiotikum. Má velmi silné účinky a charakteristikou vůni i výraznou chuť. Má silné antibakteriální, antivirotické a protiplísňové účinky a podporuje imunitní systém. Dokáže si poradit se záněty a nabízí mnoho různých využití v lidové medicíně. Můžete ho konzumovat, přikládat jako obklad, připravit si z něj nálev nebo úžasný česnekový olej.

Recept na základní česnekový olej

Česnekový olej můžete užívat vnitřně, využít se dá také pro masáže nebo obklady.

Co budete potřebovat?

  • Jednu paličku zdravého česneku
  • slunečnicový nebo olivový olej
  • 1 lžičku medu
  • 1 lžičku citronové šťávy

Postup přípravy:

  1. Oloupejte česnek a nakrájejte stroužky na plátky.
  2. Vložte plátky česneku do sklenice a zalijte olejem tak, aby všechny části česneku byly ponořené v oleji.
  3. Uzavřete sklenici a nechte ji týden odstát na tmavém a chladném místě. Pravidelně míchejte.
  4. Po uplynutí doby smíchejte 1 lžičku česnekového oleje s 1 lžičkou medu a citronové šťávy a můžete užívat.

Dávkování:

Doporučuje se užívat 1 lžičku česnekového oleje s medem a citronovou šťávou půl hodiny před jídlem třikrát denně.

Jak na rýmu s česnekovým olejem

Olej do nosu si připravíte z jednoho velkého stroužku česneku. Rozmačkejte ho a vložte do skleněné nádoby. Přidejte 100 ml kukuřičného oleje, nechte odstát na tmavém místě 3-6 dní. Poté jsou vaše kapky hotové a můžete aplikovat 2 kapky do každé nosní dírky. Takto připraveným olejem potírejte zanícené mandle, abyste vyléčili tonsilitidu.

Půlka paličky česneku, slupky a drtič na česnek s nadrceným česnekem iZdroj fotografie: Pixabay
Česnek patří mezi nejsilnější přírodní antibiotika

Záněty ucha, nosu a úst vyřeší česnekový olej

Rozdrťte dva stroužky česneku. Vložte do skleněné nádoby a přidejte půl šálku rostlinného oleje. Pečlivě míchejte. Nádobu dejte na slunce na deset dní. Občas během dne promíchejte. Poté přeceďte přes gázu nebo filtrační papír a přidejte pár kapek glycerinu. Hotový produkt přelijte do láhve z tmavého skla a uzavřete. Směs uchovávejte v lednici. Doporučuje se užívat vnitřně jednu lžičku, ovšem před pozřením byste si měli olej zahřát ve vodní lázni na teplotu 35 °C. Takto připravený česnekový olej vydrží cca 2 měsíce.

Recept na kožní problémy

Na vyrážky, rány a vředy je lepší připravit si česnekovou mast. K tomu budete potřebovat stroužky z jedné paličky česneku ve slupce. Pouze je omyjte, nakrájejte a položte na pánev. Přidejte 2 šálky vařící vody a nechte dusit, dokud se voda neodpaří na polovinu. Poté přefiltrujte a přidejte 3/4 šálku horkého rostlinného oleje. Pomalu přidejte roztavený včelí vosk. Výsledná konzistence by měla připomínat zakysanou smetanu.

Další výhody česnekového oleje

Při rakovině jazyka se doporučuje vyplachovat ústa česnekovým olejem. V tomto případě ho ale nepolykejte. Udržte ho 10-20 minut v ústech, pak si je vypláchněte česnekovým odvarem. Do odvaru můžete přidat i bylinky, například heřmánek, ibišek, měsíček nebo jalovec. Česnekový olej je dobrý také pro detoxikaci, snižuje cholesterol a pomáhá normalizovat metabolismus.

Samotný česnek v syrovém stavu má silné účinky. Existuje lidová rada, která doporučuje vložit si stroužek česneku do ucha.

Jak využíváte česnek pro léčebné účely vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články