Strčila si na noc česnek do ucha, ráno se probudila kompletně zdravá

Česnek je dobře znám pro svou výraznou chuť, ale i pro své léčivé účinky. Překvapením může být, že vás dokáže zbavit bolesti od zánětu středního ucha přes jedinou noc.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Česnek roste v mnoha částech světa a je velmi oblíbený zejména v kulinářství, a to především díky jeho výrazné vůni a specifické chuti. Jak je ale dobře známo, kuchyně není jediné místo, kde můžete česnek využít. Potvrdilo se, že má velkou sílu, která může mít významný vliv na vaše zdraví. Pravidelným užíváním česneku podpoříte imunitní systém přirozenou cestou.

Zánět středního ucha

Otitida neboli zánět středního ucha je hnisavý zánět, jenž představuje nejčastější onemocnění sluchového ústrojí, zpravidla u dětí v kojeneckém a batolecím věku. Začátek onemocnění se objevuje rychle a náhle. Mezi příznaky patří:

  • pocit zalehnutého ucha
  • bodavá bolest v uchu
  • zvýšená teplota
  • výtok z ucha

V takových případech rozhodně neváhejte navštívit lékaře, který nastaví vhodnou léčbu podle vážnosti onemocnění. V některých případech může nasadit i antibiotika. Doplnit ji však můžete i o domácí léčbu, kde bude hlavní roli hrát česnek. Česnek je považován za velmi silné antibiotikum a protizánětlivé činidlo. Bude také dobře fungovat při léčbě ušních infekcí a pomůže vypořádat se s opakujícími se bolestmi hlavy.

iZdroj fotografie: Freepik

Léčba otitidy česnekem

Jak využít čerstvý česnek a efektivně si poradit s bolestí způsobenou otitidou během jednoho dne a zbavit se samotného zánětu do 48 hodin? Stačí si připravit malý kousek česneku, který si s kapesníčkem vložíte do ucha. Zabalte do něj česnek a umístěte ho do zvukovodu, ale ne příliš hluboko. Představte si to jako špunt do uší.

Tuto metodu je nejlepší použít těsně před spaním a nechat česnek v uchu celou noc. Zatímco spíte, pravděpodobně vám z ucha nakonec vypadne, ale buďte si jisti, že tam alespoň pár hodin vydrží. To by mělo stačit, abyste se druhý den netrápili bolestí a do dalšího dne se zbavili zánětu úplně.

Jak nejčastěji využíváte česnek vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články