Jak používat cibuli a brambory pro rychlý růst vlasů a zamezení jejich vypadávání

Cibule a brambory mají blahodárné účinky na vlasy i pokožku hlavy. Vyrobte si z nich přírodní a cenově dostupnou masku na vlasy pro podporu jejich růstu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vlasy významně doplňují vzhled člověka a jsou odrazem jeho osobnosti, ale i jejich vypadávání je zcela přirozené. Podle dietoložky Jerlyn Jones se za normu u zdravého člověka považuje vypadnutí až 100 vlasů denně. V závislosti na mechanickém namáhání, hormonálních změnách nebo ročním období to může být i více. Jestliže u sebe pozorujete nadměrné vypadávání vlasů, dopřejte jim péči a stimulujte jejich zdraví a růst přírodní cestou. Je to cenově dostupné a nehrozí žádné vedlejší účinky.

Vypadávání vlasů neovlivňuje jen genetika

Zásadní vliv na stav vlasů má věk a genetika, které nelze ovlivnit, ale kromě toho se na něm podepisují vnější vlivy, jako je například znečištěné životní prostředí a používání škodlivých látek přímo na vlasy. Významný je i nezdravý životní styl spočívající ve špatných stravovacích návycích a nadměrném stresu. Velký vliv na vypadávání vlasů má také roční období, mechanické namáhání, hormonální změny a některá onemocnění nebo léky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Znečištěné prostředí a chemikálie v nekvalitních vlasových přípravcích se ve vlasech a pokožce hromadí, a postupně způsobují potíže v podobě podráždění a svědění pokožky, tvorbě lupů až vypadávání vlasů. Omezte proto užívání chemických přípravků na vlasy, věnujte pozornost jejich složení a vyhledejte pomoc v přírodě.

Příprava domácí masky pro rychlý růst vlasů

Domácí masky na vlasy jsou jednoduché na přípravu a vy máte jistotu v kvalitě použitých surovin. Následující recept na masku pro rychlejší růst vlasů je z běžně dostupných potravin, které jistě každý doma najdete. Pro správný účinek používejte masku alespoň jednou týdně. Pro přípravu domácí masky budete potřebovat:

  • 1 bramboru – obsažený škrob, některé vitamíny, minerály a antioxidanty mají schopnost vyživovat vlasové folikuly a udržovat zdravou vlasovou pokožku.
  • 1 cibuli – kromě mnohých vitamínů je cibule bohatým zdrojem síry a kvercetinu, látky pomáhající předcházet nadměrnému vypadávání vlasů.
  • 1 vejce – obsahuje množství bílkovin, které vlasy vyživují, posilují a dodají jim lesk.
  • 1 polévkovou lžíci medu – udrží vlasy i pokožku hlavy hydratované a posílené.
iZdroj obrázku: Pixabay

Cibuli a brambory oloupejte, nakrájejte na malé kousky, rozmixujte a propasírujte je, abyste získali čistou šťávu. K té pak přidejte syrové vejce a tekutý med, vše důkladně promíchejte. Následně směs naneste na vlasy a vmasírujte i na pokožku hlavy. Masku nechte hodinu působit, poté jí smyjte vlažnou vodou.

Nezapomeňte na životní styl

Bramborová a cibulová šťáva stimulují růst vlasů, ale jestli vaše potíže s jejich vypadáváním přetrvávají, zamyslete se nad životním stylem. Pro zdravé vlasy je potřeba pít dostatek tekutin a jíst vyváženou stravu založenou na skutečných nezpracovaných potravinách, především zeleninu, tučné ryby, luštěniny, ořechy a semínka, bobulovité ovoce, avokádo. Důležité je eliminovat chemické přípravky na vlasy a vyhýbat se nadměrnému stresu.

Myslete také na to, že v případě některých onemocnění projevujících se vypadáváním vlasů, jako je například alopecie nebo choroby štítné žlázy, neslouží cibulová a bramborová šťáva jako lék, nicméně mohou být doplňkem k léčbě stanovené vaším lékařem.

Jaký tip pro urychlení růstu vlasů máte vy?

Zdroj: Healthline, Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Plchová

Zobrazit další články