Na 30 minut si vložila stroužek česneku do úst. Až zjistíte, proč to udělala, uděláte úplně to samé

Česnek je tak silný, že ho nemusíte ani jíst, aby vám předal zdraví přínosné látky. Stačí ho chvíli podržet v ústech, pocucat jako bonbón a nemoci se vám budou vyhýbat.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Česnek patří mezi nejsilnější přírodní léky. Není divu, obsahuje velké množství živin, vitamínů a minerálů, které vaše tělo potřebuje pro správné fungování. Významnou roli hraje v podpoře imunitního systému. Jeho využití v kuchyni i v léčitelství je opravdu široké, také bývá často hlavním hrdinou babských rad.

Česnek v ústech jako ranní hygiena

Tato metoda pochází z Číny, kde lidé stroužek česneku používají pro zotavení organismu. Stačí si ho vložit do úst a chvíli ho cucat. No, chvíli, doporučená doba je třicet minut. Nic pro slabší povahy. Ale funguje to. Stroužek česneku se v ústech namočí slinami, které dopraví účinné látky z česneku do krve, vyčistí cévy i lymfatický systém. Dutina ústní bude díky česneku posílena a přestanou vám krvácet dásně. Nezapomeňte česnek nakonec vyplivnout.

Co s česnekovým dechem?

Po tomto ranním ošetření úst samozřejmě zůstane v ústech silný česnekový odér. Toho se ale snadno zbavíte. Vyčistěte si zuby, a pokud problém přetrvává, dejte si na chvilku do úst zrnko kávy nebo petrželovou nať (trochu, ne celou). Pozitivní výsledky má i mléko. Pár doušků spolehlivě zažene česnekový zápach z úst.

Česnek a jeho účinky

Je jisté, že cucání česneku přináší řadu výhod. Jinak by to lidé nedělali. Česnek totiž skvěle čistí krev, odstraňuje z těla toxiny a působí proti chudokrevnosti. Podporuje chuť k jídlu, ochrání vás před nemocemi dýchacích cest a posílí vaši imunitu. Zlepšuje i chronické bronchitidy a pomáhá při onemocnění ledvin a močového měchýře. Prostě samé výhody.

Stroužky česneku iZdroj fotografie: Freepik

Rada pro slabší nátury

Máte problém dát si do úst celý stroužek česneku? Nevadí. Jestli je na vás stroužek moc, rozhodně to není nic, za co byste se měli stydět. Prostě začněte pomalu – třeba menším kouskem nebo čtvrtkou stroužku. Den po dni můžete zvyšovat dávku podle toho, jak si na něj zvyknete.

Věděli jste, že kromě úst, se dá česnek strkat také do ucha? I tam dokáže příznivě působit na zdraví.

Jak využíváte léčivých schopností česneku vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články