Dejte celulitidě sbohem, hravě si s ní poradí surovina, kterou má doma úplně každý

Pokud vás trápí nevzhledná celulitida či jiný kožní problém, nemusíte podstupovat operace nebo užívat drahou chemii. Skvěle pomůže jediná surovina.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nevzhledné kožní problémy, jako je celulitida či suchá pokožka, vám mohou snadno pokazit vzhled a způsobit značné nepohodlí. Pokud se s nimi potýkáte i vy a chcete si konečně ulevit, nemusíte nutně spěchat k lékaři a kupovat si drahé komerční prostředky plné chemických sloučenin. Skvěle vám totiž dle lékařky Maya Feller dokáže pomoci obyčejný kávový peeling z několika levných ingrediencí, které již máte nejspíše u sebe doma. 

Kávový peeling proti celulitidě 

Celulitida je nevzhledný problém, který lidem často snižuje sebevědomí. Nevzhledné příznaky však dokáže velmi snadno odstranit jedinečný kávový peeling z přirozených ingrediencí, které již pravděpodobně máte u sebe doma. Jeho hlavní složkou je samozřejmě káva, která díky obsaženému kofeinu velmi dobře prokrvuje tělo a problém značně zmírňuje. Samotná příprava tohoto prostředku vám pak nezabere déle než pět minut. 

Je velmi důležité upozornit, že kávový peeling lze používat pouze na své tělo, nikoli na obličej. To by vám totiž mohlo dle serveru MayoClinic způsobit kontraindikace nebo by peeling neměl naopak žádný účinek. Pro získání maximálního výsledku jej poté aplikujte alespoň dvakrát týdně na postižená místa na těle. Jakmile se budete chtít vrhnout do jeho přípravy, položte si na stůl následující ingredience: 

  • 80 mililitrů mandlového oleje (měl by být lisovaný za studena) 
  • 70 gramů třtinového cukru 
  • 50 gramů mleté kvalitní kávy
káva v hrnečku, kolem kávová zrna iZdroj fotografie: iStock
Kávový peeling pomáhá odstranit celulitidu

Postup je poté již velmi jednoduchý, protože stačí vše smíchat dohromady. Ingredience dobře promíchejte, aby z nich byla jednolitá, polotekutá hmota. Pokud vaše pokožka vyžaduje sušší peeling, použijte při přípravě oleje méně.

Několik rad dermatoložky, jak správně pečovat o pokožku. Už žádné pigmentové skvrny, vrásky ani celulitida – jen hebká kůže

Nakonec ho stačí krouživými pohyby vmasírovat do vlhké pokožky, nechat několik minut působit a nakonec opláchnout. Na webu JakZdravě jsme také psali o nejzajímavějších zdravotních přínosech pravidelné konzumace kávy

Jak se peeling osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články