Dětský olej pomůže pokožce i vlasům. Budou silnější a lesklejší

Dětský olej nemusí být vhodný jen pro děti a kojence. Využít se dá pro zvláčnění pokožky i pro získání silnějších a lesklejších vlasů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dětský olej se vyrábí z vedlejších produktů při rafinaci oleje. Dětské oleje se rafinují dále, dokud nejsou bezpečné pro péči o pleť. Jedná se o dermatologicky testovaný a hypoalergenní produkt. Jejich složení je vždy velice jemné, tak aby u většiny lidí nezpůsobilo alergickou kožní reakci. Lékařka Cynthia Cobb vysvětluje, že se v nich neobjevují škodlivé chemikálie jako parabeny, ftaláty, barviva i vůně. U těchto olejů je prokázáno, že jsou bezpečné pro použití u dětí. Tudíž i pro použití na vlasech či pokožce dospělých.

Výhody použití dětského oleje na vlasy

Dětský olej vytváří na pokožce bariéru a tím brání ztrátě její vlhkosti. Uzamyká přirozenou vlhkost při sušení, úpravě vlasů a chrání je před ztrátou vlhkosti v důsledku poškození větrem a sluncem. Díky tomu není pokožka suchá a nedochází ke vzniku lupů. Oleje mohou pomoci i s podrážděním pokožky hlavy. Jejich použití před šamponováním pomůže snížit jejich poréznost. Díky tomu budou absorbovat méně vody, budou silnější a zabrání se tak jejich lámání a krepatění.

Pokud se dětský olej aplikuje na čerstvě umyté vlasy, budou hladší, jelikož dojde k uzavření všech vlasových kutikul. Oleje mohou ochránit vlasy před chemikáliemi, jako je například chlór v bazénech. Dají se použít i pro úpravu vlasů, jelikož pomůžou udržet vlasy na místě. Na rozdíl od gelu olej netvrdne ani nezanechává na vlasech krustu. Užitečné mohou dětské oleje být i při léčbě vší. Je třeba je nechat působit alespoň 8 hodin.

iZdroj fotografie: Flickr

Dětský olej snižuje výskyt jizev i strií

Mnoho lidí dětské oleje používá ke zmínění suché pokožky, jiní tvrdí, že dodávají jejich pokožce zvláštní hebkost a lesk. Ke všemu neucpávají póry pokožky a jsou hypoalergenní. Většina jizev i strií je vtlačena do kůže a dětský olej má schopnost naplnit pokožku v těchto oblastech a tím zlepšuje jejich vzhled. Zkrátka, dětské oleje jsou účinné při všech problémech, kdy je zapotřebí hydratovat pokožku. Je možné je použít místo krému na holení i k odstranění make upu.

Možné nevýhody použití a alternativy dětského oleje

Dětský olej je obecně bezpečný a přísně kontrolovaný. I tak existuje několik vedlejších účinků. Může nastat alergická reakce na minerální olej, ale je velice vzácná. U lidí náchylných k vyrážkám mohou vyvolat akné. Kvůli vytvoření bariéry na pokožce je pro tělo těžší se potit. Mezi alternativy k dětským olejům a jejich použití na pokožku i vlasy se řadí olivový, sezamový, jojobový, kokosový a také avokádový olej.

K čemu všemu používáte dětský olej vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům