Dětský olej pomůže pokožce i vlasům. Budou silnější a lesklejší

Dětský olej nemusí být vhodný jen pro děti a kojence. Využít se dá pro zvláčnění pokožky i pro získání silnějších a lesklejších vlasů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dětský olej se vyrábí z vedlejších produktů při rafinaci oleje. Dětské oleje se rafinují dále, dokud nejsou bezpečné pro péči o pleť. Jedná se o dermatologicky testovaný a hypoalergenní produkt. Jejich složení je vždy velice jemné, tak aby u většiny lidí nezpůsobilo alergickou kožní reakci. Lékařka Cynthia Cobb vysvětluje, že se v nich neobjevují škodlivé chemikálie jako parabeny, ftaláty, barviva i vůně. U těchto olejů je prokázáno, že jsou bezpečné pro použití u dětí. Tudíž i pro použití na vlasech či pokožce dospělých.

Výhody použití dětského oleje na vlasy

Dětský olej vytváří na pokožce bariéru a tím brání ztrátě její vlhkosti. Uzamyká přirozenou vlhkost při sušení, úpravě vlasů a chrání je před ztrátou vlhkosti v důsledku poškození větrem a sluncem. Díky tomu není pokožka suchá a nedochází ke vzniku lupů. Oleje mohou pomoci i s podrážděním pokožky hlavy. Jejich použití před šamponováním pomůže snížit jejich poréznost. Díky tomu budou absorbovat méně vody, budou silnější a zabrání se tak jejich lámání a krepatění.

Pokud se dětský olej aplikuje na čerstvě umyté vlasy, budou hladší, jelikož dojde k uzavření všech vlasových kutikul. Oleje mohou ochránit vlasy před chemikáliemi, jako je například chlór v bazénech. Dají se použít i pro úpravu vlasů, jelikož pomůžou udržet vlasy na místě. Na rozdíl od gelu olej netvrdne ani nezanechává na vlasech krustu. Užitečné mohou dětské oleje být i při léčbě vší. Je třeba je nechat působit alespoň 8 hodin.

iZdroj fotografie: Flickr

Dětský olej snižuje výskyt jizev i strií

Mnoho lidí dětské oleje používá ke zmínění suché pokožky, jiní tvrdí, že dodávají jejich pokožce zvláštní hebkost a lesk. Ke všemu neucpávají póry pokožky a jsou hypoalergenní. Většina jizev i strií je vtlačena do kůže a dětský olej má schopnost naplnit pokožku v těchto oblastech a tím zlepšuje jejich vzhled. Zkrátka, dětské oleje jsou účinné při všech problémech, kdy je zapotřebí hydratovat pokožku. Je možné je použít místo krému na holení i k odstranění make upu.

Možné nevýhody použití a alternativy dětského oleje

Dětský olej je obecně bezpečný a přísně kontrolovaný. I tak existuje několik vedlejších účinků. Může nastat alergická reakce na minerální olej, ale je velice vzácná. U lidí náchylných k vyrážkám mohou vyvolat akné. Kvůli vytvoření bariéry na pokožce je pro tělo těžší se potit. Mezi alternativy k dětským olejům a jejich použití na pokožku i vlasy se řadí olivový, sezamový, jojobový, kokosový a také avokádový olej.

K čemu všemu používáte dětský olej vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články