Domácí krém, který eliminuje vrásky. Stojí jen pár korun, funguje však lépe než drahé prostředky

Za pár korun se dá doma vyrobit ledacos. Stačí správný a jednoduchý recept, který zvládne skutečně každý. Zrovna takový je recept na domácí krém proti vráskám.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Aby byla pokožka skutečně krásná, pružná a bez vrásek, je nutné o ni pečovat. Největší pozornost věnujte své pleti v zimě. V létě si dejte naopak pozor, abyste se chránili před spálením od slunce. K péči o pokožku najdete na trhu nepřeberné množství kosmetických přípravků, které bývají buď neúčinné nebo drahé. V horším případě obojí. Přitom si můžete pomoci snadno sami doma s pár ingrediencemi.

Domácí zázraky

Existuje mnoho lékařských zákroků, které pomáhají odstraňovat skvrny, vrásky a všechny nevzhlednosti, na které si vzpomenete, ale nejsou bez rizika, ani nejsou zadarmo. Přitom pro zázračné řešení nemusíte vůbec zacházet tak daleko. Stačí sehnat ty správné přírodní ingredience a vrhnout se do přípravy domácího krému.

Recept na domácí krém pro krásnou pleť

Ingredience, které budete potřebovat pro přípravu:

  • 1 lžíci olivového oleje,
  • 2 čajové lžičky lékařské vazelíny,
  • 1 lžičku medu
  • a 1 žloutek.

Postup přípravy receptu:

  1. Nejprve si rozpusťte vazelínu.
  2. Nechte ji mírně vychladnout a přidejte ostatní ingredience.
  3. Jemně a opatrně promíchejte, aby se směs spojila.
  4. Hotovou směs dejte do nádoby s uzávěrem.
iZdroj fotografie: Freepik

Návod k použití

Krém skladujte v chladnu, nejlépe v lednici. Než si krém nanesete na pleť, nejprve si ji dobře očistěte. Krém nanášejte jemnými krouživými pohyby pomocí konečků prstů. Nechte krém působit 30 minut, pak jeho zbytky odstraňte navlhčeným vatovým tamponem. Aplikujte směs alespoň 2 hodiny před spaním. Při léčbě dbejte na správný přísun tekutin, aby se pokožka dobře hydratovala i zevnitř. Dostatečná hydratace přináší výraznější a rychlejší účinky.

Další varianty proti vráskám

Vlastní domácí krémy nejsou jediným způsobem boje proti vráskám. Jako eso v rukávu můžete mít ještě pleťové masky, samozřejmě rovněž přírodního původu. Velmi oblíbená a účinná je pleťová maska z kurkumy. Určitě stojí za to ji vyzkoušet.

Jakou kosmetiku už jste si zkusili připravit doma?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články