Pohladit, zmáčknout a pohladit: Snadná masáž, která vám uleví od bolesti kolen a dalších kloubů

Bolest kloubů a kolen může mít velmi negativní dopady na váš život. Zbavte se jí pomocí této účinné masáže, která nezabere víc než pár minut.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Bolest kloubů a kolen patří mezi nejčastější problémy, se kterými se v dnešní době potýká čím dál více lidí, a to zejména sportovců. Většinou za ní stojí bursitida, tedy závažné onemocnění napadající klouby, které označuje hromadění krve ve sliznicích. Ačkoliv mnoho pacientů řeší tento problém užíváním léků, mnohem lépe se v tomto případě osvědčila účinná domácí masáž, tvrdí Debra Rose Wilson.

Masáž proti bolesti kolenních kloubů

Začátek masáže dolních končetin se provádí vždy v poloze na břiše, kdy masér tlačí na svaly na zadní straně stehen a bérce. Tuto oblast nejprve hlaďte od shora dolů (3-4krát), poté ji mačkejte (3-4krát) a nakonec opět hlaďte (2-3krát). Následně se pacient otočí na záda a hlazení pokračuje krouživými pohyby od kolenního kloubu k tříslům (3-4krát). Nyní byste se měli přesunout na kolenní kloub a okolo něj provádět koncentrické tahy po dobu 30-40 sekund. 

Poté se přesuňte ke stehenním svalům a masírujte je metodou stlačování (3-4krát), intenzivnějším hnětením (3-4krát) a dvojitým krouživým hlazením (3-4krát). Následně opakujte soustředné tahy kolenním kloubem po dobu 30-40 sekund. Pokud postižený již necítí žádnou bolest kloubů, oblast ještě chvíli jemně masírujte. Jestliže je bolest přítomna, masáž ukončete a opakujte ji o 3-4 dny později. Ošetření by nemělo trvat déle než 12 minut. 

Masáž pro úlevu od bolesti loktu 

Pokud je bursitida v loketním kloubu, začněte nejprve masírovat hlazením svaly na zadní straně ramene a svaly na předloktí. Pak by si měl masér stoupnout čelem k nohám jedince a hladit vnitřní část jeho ramene. Následuje masáž stlačováním (4-6krát) a hlazením (4-5krát), opakuje se stlačování (3-4krát), poté ruku protřepte (2-3krát), přejíždějte ji tlačivým hlazením (3-4krát) a nakonec už pouze jemně hlaďte. Dále masírujte oblast bicepsu – a to hlazením (3-4krát), mačkáním (3-4krát), přejížděním (4-6krát) a nakonec opět hlazením (4-5krát).

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nyní se přesuňte k masáži tricepsu a deltového svalu. Začněte striktně od loketního kloubu a všechny pohyby směřujte nahoru k ramennímu kloubu – hlazení (3-4krát), stláčení (4-5krát), protřepání (3-4krát). Poté opět hlazení (2-3krát), mačkání (3-5krát), tlačení (4-6krát) a opět protřepání (2-3krát). Nakonec se vraťte k předloktí, začněte jej hladit od loktu směrem ke dlani (2-3krát), mačkat (3-4krát), a poté po celé jeho délce jemně přejíždět polštářkem palce (2-3krát). Nakonec jej chvíli hlaďte a masáž je hotová. 

Jak bolest kloubů a kolen řešíte vy? 

Zdroj: Healthline, MedicalNewsToday

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články