6 účinných technik správného držení těla, které jsou tak snadné, že je hřích je nevyužít. Už žádné bolesti, jen hrdinský postoj

Špatné držení těla vede k zakřivení páteře a celkové bolesti zad. Není důvod takhle trpět, když si můžete osvojit několik triků, které vás potíží zbaví.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Při špatném držení těla vás ze začátku budou bolet záda, a pokud tyto potíže budete ignorovat, nevyhnete se chronickým zdravotním potížím. Začněte s řešením raději okamžitě, dokud je čas. Díky správnému držení těla při chůzi, v sedě, ale i ve stoje, zajistíte nejen správné prokysličení celého těla, ale také eliminujete vzniklé bolesti.

Při sezení hleďte na své nohy

Nemusíte se dívat, jak krásné vaše nohy jsou, když sedíte. Vnímejte pouze to, jak jsou umístěné. Zvláště tehdy, pokud máte sedavé zaměstnání, což má v dnešní době většina z nás. Sedněte si na židli a dejte nohy na podlahu. Chodidla musí být rovnoměrně položená na podlaze a boky s kotníky musí tvořit pravý úhel. Nesmíte mít kolena namířená k zemi, protože po malé chvíli byste měli potřebu pánví sjet ze židle, což by způsobilo zakřivení páteře

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podložka za záda

Mezi velmi časté příčiny bolesti zad a krční páteře je sezení ve shrbené poloze. To znamená, pokud máte sedavé zaměstnání, sedíte v kanceláři nebo v autě, je ideální, abyste si za záda srolovali například malý ručník. Tím vytvoříte takzvanou bederní opěrku, která udrží vaše záda v přirozené poloze. Pokud nechcete stále myslet na ručník, můžete si koupit speciální přídavné bederní podpěry na židle. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Správné držení těla při všem, co děláte

Je více než důležité, abyste stále a dokola drželi správně své tělo. A to i při čtení sms, telefonování, pití a jiných činnostech, u kterých si správnost postoje ani nemusíte uvědomovat. I když čtete sms, mějte narovnaná záda a hlavu vzpřímenou, nedívejte se dolů, ale před sebe. To stejné platí u pití, nehrbte se, ale narovnejte záda. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ruce na hýždích také pomohou

Pamatujete si, když vám maminka nebo babička říkala, ať si stoupnete rovně a nehrbíte se tak ošklivě nebo vám na zádech vyroste nevzhledný hrb? Jistě, obě měly pravdu, protože kvůli hrbení kulatíte záda a ramena jdou směrem dovnitř. Existuje jeden jednoduchý způsob, jak tomu zabránit. Stoupněte si a strčte ruce do kapes na hýždích. Tím se vám ramena, ale i páteř narovnají.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Choďte jako pyšný páv

Při správné chůzi byste se měli zaměřit na držení páteře a její prodloužení. Pokud jdete s hlavou sklopenou a s rameny před sebou, zatěžujete zádové svaly, které začnou dříve nebo později bolet. Zkuste chodit jako páv nebo jako byste měli na zádech plášť superhrdiny. Zní to zvláštně, ale pomáhá to. Hlavu namiřte dopředu, mírně vystrčte hýždě a vyprste se. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Při volání si stoupněte

Mobilní telefony byly navržené proto, abyste je mohli používat mimo domov, křeslo a pohovku. Proto, když vám někdo zavolá, stoupněte si a choďte. Nejen, že tak protáhnete tělo od dlouhého sezení, ale také vás to donutí držet záda a hlavu v rovině. I když máte sedavé zaměstnání, měli byste se snažit zůstat aktivní. Také stále myslete na pozici brady, měla by s krkem tvořit pravý úhel, a to v každé situaci.

Dáváte si pozor na to, abyste svá záda nekulatili?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Šimon Dvořák

Zobrazit další články