Solná koupel je skutečným zázrakem pro kosti a klouby. Detoxikuje tělo od škodlivin a zlepšuje celkový stav

Hodně lidí věří, že epsomská sůl dokáže zázraky s vašim zdravím. Tato sůl je pojmenovaná po městě v Anglii a lidé ji používali už nejméně 400 let před námi.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé si často myslí, že látky, které se v soli nachází, se snadno vstřebají do pokožky a chrání zdraví. Podle některých studií tomu však tak není. V soli se nachází hořčík a síran. Studie potvrdily, že neexistuje žádný podložený důkaz o tom, že by vaše pokožka vstřebávala hořčík. Za to se ale zjistilo, že lidé, kteří tuto sůl používají, mají zvýšenou hladinu hořčíku v moči. Zdali tuto možnost chce vyzkoušet, je to na vás a nic tím nezkazíte. Tímto tématem se zabývá například zdravotní sestra Dominique Fontaine.
Jaké má epsomská sůl výhody?

Epsomská sůl vám může pomoci zajistit zdravý životní styl a odolnou imunitu. Látky, které obsahuje, vám mohou pomoci zlepšit příjem živin, detoxikaci těla, zmírní vám zácpu nebo vám koupel s touto solí pomůže ulevit od stresu a napětí. A díky hořčíku se vám zlepší činnost srdce, nervového systému, tvorba inzulínu i serotoninu pro lepší náladu.

Koupelová sůl
iZdroj fotografie: Florence Bouche / Creative Commons / CC BY

Síran, který se v soli také nachází, vám pomůže zajistit dostatek svalových bílkovin, zdravé zuby, lepší funkci trávicího traktu a detoxikaci ve slinivce břišní. Tato sůl ale nemá jen schopnost vylepšit a ozdravit váš organismus jako celek, může vám zmírnit i otoky a bolest svalů, budete se cítit více uvolněně, podpoří váš kvalitní spánek a hojení kůže, například pokud zrovna trpíte ekzémem.

Pravidelnost koupele se solí vám neuškodí

Díky těmto solným koupelím se vám spustí detoxikační proces, při kterém si můžete snadno vyčistit tělo, ale není doporučováno si takovou koupel dopřávat každý den. Kvůli velmi častým koupelím by vaše tělo mohlo trpět toxicitou. Proto se vůbec nedoporučuje lidem s diabetem nebo s onemocněním ledvin koupat se ve vodě, ve které se epsomská sůl nachází.

Koupel
iZdroj fotografie: Uživatel Mike0654 / Creative Commons / CC BY

Jsou tu i další možná rizika. I přesto, že vaše tělo vyžaduje látky, které sůl obsahuje, potřebuje jich jen určité množství. Takže by mohlo dojít k předávkování hořčíkem, a to i přesto, že je takový stav velmi vzácný. Předávkování může způsobit žízeň, hypotenzi, ospalost, respirační problémy, arytmii, zmatek, kóma nebo dokonce srdeční zástavu a smrt. Pokud nemáte diabetes či onemocnění ledvin, koupel si dopřát můžete, ale i toho raději s mírou.

Jaké zkušenosti s touto solí máte vy?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Některé vlastnosti určené znamením zvěrokruhu mohou narušovat a nakonec i zničit váš vztah. Pochopte je a naučte se s nimi pracovat
Události247
O vstupu Ukrajiny do Evropské unie může být řeč za 20 let, míní francouzský ministr Beaune. Potvrzují to i odborníci
VědaŽivě
Většina lidí na obrázku rozezná jenom žábu. Pravdou je, že se v něm ukrývají 2 zvířata – vidíte je?
adbz
Na rekonstrukci starého bytu 4+kk měli důchodci 327 000 Kč a 3 měsíce. Přesto je promyšlený do detailu a působí útulně