Foukejte si 1 minutu na palec, ty účinky za to stojí

Existuje mnoho jednoduchých triků, jak si můžete ulevit od běžných problémů. Ať už vás trápí migrény nebo škrábání v krku, pomoci si můžete sami.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Lidské tělo funguje na dlouhé řadě principů. Pokud vás tedy postihla nepříjemná bolest, migréna nebo například škrábání v krku, nemusíte vždy užívat léky, abyste si co nejdříve ulevili – většinou totiž stačí stimulovat správná místa, která jsou spojena s problémovými oblastmi. Ještě než se tedy vydáte do lékárny, můžete vyzkoušet některé osvědčené triky, které účinkují ihned, jsou zcela přirozené a nevyjdou vás na žádné peníze.

Zbavte se snadno nervozity 

Nervozita a nepříjemné pocity v břiše jsou velmi časté problémy, se kterými se můžete setkat kdykoliv během dne. Pokud trápí i vás a již nevíte, jak si pomoci, můžete zkusit několik minut foukat na svůj palec na ruce. Tímto způsobem velmi účinně zklidníte své dýchání a nervovou soustavu, což následně povede ke zpomalení srdečního tepu. Během chvilky si tak můžete ulevit a vrátit se zpět k vykonávání vašich úkolů. Podobně je tomu i v případě škrábání v krku – tehdy stačí během několika vteřin intenzivně škrábat své uši. 

Vyzkoušejte také studenou vodu 

Pokud vám foukání na palec nepomáhá nebo vás kromě nervozity přepadl také intenzivní stres, můžete se zkusit uvolnit pomocí dalšího jednoduchého řešení – několikrát si postříkejte obličej velmi studenou vodou. Tímto způsobem aktivujete takzvaný „reflex utopení savců“, který zajistí, že vaše tělo začne mnohem účinněji vstřebávat kyslík a tím se také snadněji uklidníte. Popřípadě vám může pomoci také hluboký nádech nosem a pomalý výdech ústy (nejlépe několikrát za sebou). 

Jak na ucpaný nos a spáleniny 

Ucpaný nos je další nepříjemný problém, který může způsobit závratě a bolesti hlavy. Chcete-li si pročistit dýchací cesty, přitiskněte na několik vteřin špičku jazyka na střechu úst a současně stiskněte svým ukazováčkem bod mezi obočím. Asi po 20 sekundách budete moci opět volně dýchat, a to aniž byste museli používat jakékoliv prostředky plné chemikálií. A pokud jste se spálili, zkuste postižené místo několik minut jemně mačkat konečky prstů To pomůže postižené oblasti vrátit se k normální teplotě a zabránit vzniku puchýřů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Migrény a bolesti zubů 

Migréna vás může velmi snadno dostat na dno. Namísto však toho, abyste konzumovali prášky, můžete použít další jednoduchý domácí trik: palcem a ukazováčkem jedné ruky stiskněte mírným tlakem prostor mezi palcem a ukazováčkem druhé ruky a začněte provádět krouživé pohyby. Abyste se poté zbavili bolesti zubů, přitiskněte na hřbet jedné ruky kostku ledu. Tímto místem totiž prochází nervy zodpovědné za pocit bolesti a chlad je velmi účinně znecitliví, což vám také pomůže ulevit od nepříjemných pocitů. 

Jak zachovat klid při odběru krve 

Odběr krve může být pro mnoho lidí velkou výzvou. Pokud tedy i vám naskakuje husí kůže při pomyšlení na jehlu, pak můžete zkusit zakašlat v momentě, kdy jehla začne pronikat do vaší kůže. Tímto způsobem totiž velmi snadno odvede své myšlenky od zákroku a bude to pro vás mnohem snadnější. Ještě než tak uděláte, měli byste vždy upozornit lékaře nebo zdravotní sestru, aby nedošlo ke komplikacím. 

Jak se tyto jednoduché triky osvědčily vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články