Jak na hemoroidy domácími prostředky | JakZdravě.cz

Babské způsoby léčby hemeroidů, které vašemu pozadí uleví během pár minut. Doma i bez lékařské návštěvy

Hemoroidy netrpí jen muži, ale i ženy. U obou pohlaví se tyto nepříjemné potíže mohou projevit v jakémkoli věku. Pokud je to i váš problém, víme, jak jej vyřešit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hemoroidy jsou oteklé žíly v oblasti konečníku. Mezi nejčastější příznaky patří svědění, bolest, ale i krvácení. Takové hemoroidy se mohou vyskytnout uvnitř konečníku, ale také vně. Možná byste se divili, ale tyto zdravotní potíže jsou poměrně časté, jak ukazuje studie, jen se o nich velmi málo mluví. Pokud patříte mezi lidi, kterých se stejné potíže týkají, vyzkoušejte několik domácích způsobů, které s hemoroidy umí zatočit.  
Aloe vera a epsomská sůl

Aloe vera, respektive gel z rostliny je využíván již po desetiletí k léčbě kožních onemocnění. Má protizánětlivé vlastnosti, které snižují podráždění. Takový gel je možné zakoupit v lékárně nebo jej můžete získat přímo z rostliny. Vždy ale musíte použít pouze 100 % produkt bez přidaných látek. Ideální tedy bude, pokud z rostliny vymačkáte gel a nanesete na postižené místo.   


iZdroj fotografie: Depositphotos

Epsomská sůl se většinou používá ve formě koupele a je dokonalá ke zmírnění příznaků hemoroidů. Můžete použít sedací koupel nebo si napustit vanu a do ní nasypat tuto sůl. Přidejte sůl do lavoru nebo do teplé vody do vany. Stačí si koupel dopřát přibližně dvacet minut každý týden. Snížíte tak otoky, prokrvení, ale i nepříjemnou bolest v oblasti konečníku.  

Léky z lékárny a správné hygienické pomůcky

Volně prodejné masti nebo čípky seženete v každé lékárně. Některé z nich jsou k dostání i v drogeriích. Je ale lepší se poradit s lékárníkem nebo nejlépe s ošetřujícím lékařem. Mnoho z nich účinně snižuje bolest, otok a svědění. Pomáhají v rychlejším uzdravení. Pokud jste se rozhodli použít mast s hydrokortizonem, nepoužívejte ji déle než týden. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud máte hemoroidy a používáte tradiční toaletní papír, neděláte příliš dobře. Dřete si tak konečník a hemoroidy vám mohou krvácet. Doporučujeme použít speciální vlhčené ubrousky vhodné při těchto potížích. Ideální jsou ty s přídavkem aloe vera. Vždy se ale ujistěte, že ubrousky neobsahují alkohol, parfémy a jiné dráždivé přísady. Tyto látky vzniklé potíže zhoršují. 

Obklady a velké množství vlákniny

Jelikož hemoroidy způsobují otoky, je dobré je ledovat. Ulevíte si tak od bolesti a zmírníte projevy zánětu. Stačí ledovat každý den po dobu patnácti minut. Zabalte kostku ledu do staré tkaniny a přiložte na kůži. Ideální je také střídat ledový obklad s teplou lázní. A to okamžitě na sebe navazující. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Čím více je vaše stolice tvrdá, tím více konečník trpí a hemoroidy praskají, krvácí a vznikají znovu a znovu. Proto je ideální, aby ve vašem jídelníčku byla obsažena vláknina, která změkčí stolici. Pokud se rozhodnete jíst například psyllium nebo větší množství luštěnin, nezapomeňte zvýšit množství tekutin. Pokud budete málo pít, vláknina bude mít opačný efekt. Také byste neměli zapomenout na pohodlné bavlněné prádlo, které je dokonale prodyšné. Dopřejte si zdravou stravu, která je pestrá a neobsahuje mnoho tuku a koření.

Zdroj: Heathline

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Sklady před vánočními svátky
Události247
Nová vláda chce po nastoupení do úřadu povinné očkování zrušit. Ne ale úplně, budou existovat výjimky
VědaŽivě
Čeká nás v budoucnu reálný Armageddon? V případě velkého asteroidu mířícího na Zem mají světové velmoci jasný scénář
adbz
Pěstování čerstvé jarní cibulky pomocí kelímku a vody. Během 9 dnů vyrostou na parapetu nekonečné zásoby