Přestaňte se holit, zbavit se navždy nežádoucích chloupků je hračka

K holení žiletkou je potřeba určitá zručnost, a i tak se občas stane, že se člověk poraní. Přitom existuje bezpečnější a snadnější domácí způsob, jak se chloupků zbavit.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jestli patříte k těm, co nemají rádi holení žiletkou nebo s ní nejste tak šikovní, pak existují alternativy v podobě holících krémů. Jeden takový si můžete připravit velmi snadno doma a nevyjde vás nijak draho. Nezapomeňte po něm na hydratující péči. Nestyďte se ukázat nohy ani vyrazit k vodě v bikinách. Holení nikdy nebylo snazší.

Recept na holící krém

S tímto receptem se obejdete už vždycky bez žiletky. Ti méně zruční tento postup jistě uvítají, protože při něm nehrozí vůbec žádné poranění. Výsledkem je perfektně hladká kůže bez jediného chloupku. Funguje to tak, že vyrobený krém odloučí chloupky a vy je jen pohodlně setřete gázou nebo hadříkem.

Co budete potřebovat?

  • 1 lžíci jedlé sody,
  • 2 lžíce citronové šťávy,
  • 1 lžíci zubní pasty
  • a 2 lžíce 3% peroxidu vodíku.

Postup přípravy holícího krému:

  1. Do misky dejte lžíci jedlé sody.
  2. Přidejte dvě lžíce citronové šťávy. Směs začne pěnit a soda se rozpustí.
  3. Přidejte lžíci zubní pasty a pečlivě rozmíchejte.
  4. Postupně přidávejte po lžících peroxid vodíku. Mezi jednotlivými lžícemi směs promíchejte.
  5. Hotový přípravek nalijte do spreje pro snadnou aplikaci nebo nanášejte přímo na kůži pomocí lžičky nebo prstů. Množství, které vznikne, je zhruba na plochu obou rukou.
Žena promazávající si hladké nohy bez chlupů po holení iZdroj fotografie: Freepik

Aplikace:

Naneste na pokožku, kterou chcete zbavit chloupků. Nebojte se větší vrstvy přípravku. Pokud ho aplikujete ze spreje, bude hodně pěnit. Pěna není na škodu. Snažte se nanést směs rovnoměrně. Jakmile budete hotovi, nechte 15 minut působit. Po uplynutí této doby si vezměte gázu nebo látku a stahujte pěnu. Odloučené chloupky zůstanou spolu s pěnou v gáze a za stěrem zůstane jen hladká kůže bez chlupů.

Odchlupenou kůži umyjte studenou vodou. Nezapomeňte ani na pečující krém nebo zvlhčující tělové mléko. Velmi dobře vaší kůži udělá také gel s aloe vera, ale záleží čistě na vaší preferenci.

Kromě domácího krému na holení existují i další metody, jak se zbavit chloupků. Jistě si z nich vyberete tu, která vám nejvíce sedne.

Jakému způsobu holení dáváte přednost vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články