Jak se bezbolestně rozloučit s nechtěnými chloupky na obličeji: Vaječný bílek i cukrová pasta mají trvalé účinky

Chloupků na obličeji se lze poměrně snadno zbavit. V závislosti na zvolené metodě můžete chloupky odstranit na několik dní, týdnů nebo měsíců.

chloupky na bradě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na vzniku nežádoucího ochlupení na tváři žen se může podílet celá řada faktorů, od genetiky až po hormonální změny. Zdravotní sestra Cynthia Cobb, DNP vysvětluje, že k jejich odstranění existuje mnoho postupů – od krémů až po trvalé odstranění chloupků laserem. Tyto metody jsou však pro mnohé ženy nedostupné, drahé a chemické látky mohou v citlivých oblastech způsobit alergické reakce. Jsou však i přírodní a k pokožce šetrná řešení tohoto problému.

Cukrová pasta

Lžíci cukru dejte na pánev, smíchejte se lžičkou medu a několika kapkami citronové šťávy a pomalu zahřívejte. Vařte, dokud nezískáte homogenní hmotu. Tuto pastu nechte trochu vychladnout, ale dokud je ještě tvárná, rozetřete ji v malých pruzích na depilovanou plochu a pak ji směrem proti růstu chloupků strhněte.

Pasta z kurkumy a mouky

Smíchejte stejné množství mouky a kurkumy s takovým množstvím vody, aby vznikla hustá pasta. Tuto pastu naneste na problematické místo a nechte ji zcela zaschnout. Namočte ručník do teplé vody a odstraňte z něj suchou masku. Chloupky odstraníte spolu s maskou.

iZdroj fotografie: Pixabay

Vaječný bílek

Vyšlehejte 1 bílek s 1 lžící cukru a 1 lžící kukuřičné mouky do kaše. Naneste na problematická místa a nechte zaschnout. Po zaschnutí masku stáhněte, opět směrem proti směru růstu chloupků.

Další možnosti odstranění chloupků v obličeji

Existuje ještě mnoho dalších možností, jak se nežádoucích chloupků zbavit:

Holení

Nejrychlejším a nejjednodušším způsobem je chloupky oholit. Výsledky však nejsou trvalé ani dlouhodobé. Váš obličej zůstane bez chloupků jeden až tři dny a pak se budete muset znovu oholit.

Pinzeta

Dalším účinným a levným způsobem odstranění chloupků na obličeji je použití pinzety. Chloupek je tak odstraněn i s kořínkem, výsledek tedy vydrží déle, a to tři až osm týdnů. Tato metoda je však poměrně zdlouhavá.

Epilace

Epilace je, stejně jako použití pinzety, jedním z dlouhodobějších řešení, odstraňuje totiž také celý chloupek včetně kořínku. Výsledek vydrží až čtyři týdny a je rychlejší než použití pinzety.

Domácí depilace voskem

Voskování je další účinný způsob, jak odstranit všechny chloupky v dané oblasti. Existují dva různé typy sad pro depilaci voskem:

  • voskové pásky, které před aplikací zahřejete mezi dlaněmi
  • vosk, který se rozpustí v ohřívači a poté se na oblast aplikuje pomocí tyčinky

Při nákupu vosku hledejte měkký vosk nebo vosk, který je určen k použití na obličej. Tvrdý vosk je vhodnější na nohy a oblast bikin.

iZdroj fotografie: iStock

Domácí laserová epilace

Hlavním problémem mnoha metod odstraňování chloupků je, že výsledky jsou dočasné nebo trvají jen několik týdnů. Chcete-li dosáhnout delších výsledků, zvažte laserovou epilaci.

Depilační krémy

Depilační krémy jsou další možností odstranění chloupků na obličeji. Výsledky mohou trvat déle než holení, ale tyto krémy mohou být levnější než depilace voskem. Obsahují chemické látky, jako je sodík, oxid titaničitý a sulfid barnatý, které rozkládají bílkoviny v chloupcích, takže se snadno rozpouštějí a smývají. Přestože jsou tyto složky obecně bezpečné, je zde riziko alergické reakce.

Laser

Profesionální laserová epilace je nákladnějším, ale zároveň poměrně dlouhodobým způsobem odstranění odstranění chloupků. Tato metoda využívá laser a pulzující paprsky k poškození vlasových folikulů, což vede ke ztrátě chloupků. Jedná se o semipermanentní řešení, chloupky dorostou přibližně po šesti měsících, většinou jsou však jemnější a téměř neznatelné. Někdy chloupky nedorostou nikdy. 

Jaké metody odstranění chloupků používáte vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články