Jablečný ocet není žádná obyčejná surovina, dokáže řešit hned několik zdravotních problémů

Artritida je život velice obtěžující onemocnění. Existuje recept, který pomohl nejednomu pacientovi a dokáže ulevit od bolesti. Je levný a účinný, není důvod jej nezkusit.

jablečný ocet v nádobě a jeho účinky na zdraví i Zdroj fotografie: Pxhere
                   

Život s jakoukoliv bolestí není stejný, jako život bez ní. Pokud vás každý pohyb bolí, je naprosto jasné, že to ovlivní vaši náladu i výkonnost. Jednou z nejčastějších možných příčin takovýchto bolestí je artritida. Právě ta je typická záněty a chronickou bolestí, kterou si lze jen těžko představit. V některých případech je doprovázena i ztuhlostí prstů, kolen, kyčlí či dalších kloubů v těle. Léčba je možná pomocí protizánětlivých léků, analgetik i biologických léků, ale proč nezkusit jednoduchý domácí recept z jablečného octa, který téměř nic nestojí a umí divy?

Revmatická artritida

Jedná se o onemocnění z řady nemocí imunitního systému, ačkoliv postihuje klouby. Jako při každém autoimunitním onemocnění i v tomto případě imunitní systém bojuje proti vlastním buňkám a způsobuje záněty. Nejčastěji se objevuje u žen mezi 30 až 50 rokem života a mezi typické příznaky patří bolesti kloubů, ztuhlost, otoky, ale také únava či zvýšená teplota. Tyto projevy jsou zpravidla silnější ráno, kdy tělo není delší dobu v pohybu, a znovu se zlepší přibližně do hodiny. Léčba je možná pomocí různých léků, ale i chirurgických zákroků.

Recept z jablečného octa na artritidu

Pokud trpíte artritidou a jste příznivci domácí léčby, rozhodně zkuste následující recept, jehož účinky si již pochvaluje mnoho pacientů. Dokonce i ti, kteří předtím vyzkoušeli léky proti bolesti i kortikosteroidy. Jedná se o recept, na který vám postačí pouze 3 ingredience, konkrétně se jedná o vodu, jablečný ocet a med. Připravte si sklenici vlažné vody s jednou lžičkou jablečného octa a jednou lžičkou medu. Ideální je pít sklenici léčivého nápoje ráno a druhou večer.

jablka a jablečný ocet v nádobě iZdroj fotografie: Depositphotos
Voda, ocet a med postačí k úlevě od artritických bolestí

Proč může recept pomoci

Tento recept je účinný, jelikož bolesti kloubů způsobuje nedostatek minerálů. A právě s doplněním minerálů vám pomůže jablečný ocet. Je totiž bohatý na vápník, draslík, hořčík a fosfor, které jsou vhodné ke zmírnění bolestí. Jako bonus se v jablečném octu nachází také antioxidanty, betakaroten i kyselina octová, které jsou skvělými pomocníky při bolestech. Ocet se chlubí také protizánětlivými účinky i schopností pomoci tělu odstranit toxické látky. Med tyto vlastnosti podpoří nejen díky zmírnění zánětů.

Co dalšího může léčbu podpořit

Jedním z rizikových faktorů vzniku artritidy je výskyt tohoto onemocnění v rodině. Kromě genetických predispozic se mezi další rizikové faktory řadí obezita, příliš velká fyzická námaha, ale také nezdravý životní styl. I proto je doporučováno v rámci léčby pravidelné cvičení, které posílí svaly a tím zůstane zachována funkčnost nemocných kloubů. K podpoře zdravého životního stylu by měla vést i změna jídelníčku. Konkrétně jde o omezení sladkostí či upravovaných potravin – a naopak zařazení více ovoce, zeleniny, jogurtů a celozrnných potravin.

Jak si ulevujete od artritických bolestí vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články