Osvědčené způsoby, jak se zbavit vrásek po domácku: Jde to levně a přirozeně – třeba vaječnými bílky nebo aloe vera

Vrásky trápí většinu žen, které překročily hranici 30 let života. Pokud trápí i vás, vyzkoušejte tyto osvědčené způsoby, které vám pomohou se jich zbavit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nevzhledné vrásky vznikají s věkem, a to obvykle okolo třicátého roku života. V této době se totiž podle Dr. Cynthia Cobb snižuje produkce kolagenu a elastinu, dvou bílkovin zodpovědných za pružnost a pevnost pokožky. Existují však i další faktory, které k těmto kosmetickým nepříjemnostem přispívají, a to zejména kouření, nadměrné vystavování se slunci, mračení se a život v znečištěném prostředí. Pokud vrásky trápí i vás, můžete jejich výskyt zmírnit vlastní pomocí, a to použitím níže uvedených přírodních prostředků. 

1) Vaječné bílky

Vaječné bílky obsahují užitečné živiny, které skvěle pomáhají vyživovat a vypínat pokožku, tudíž jsou skvělou volbou pro redukci vrásek. Začněte šlehat jeden bílek do takové doby, než získáte pěnovou konzistenci. Směs následně naneste na vnější stranu očního okolí a podél lícních kostí. Nechte ji působit alespoň 10 minut, poté místo očistěte pomocí vatového tamponu namočeného ve studené vodě. Pro získání těch nejlepších výsledků provádějte tento postup alespoň dvakrát týdně. 

2) Sladká papája

Papája obsahuje bohaté množství vitamínu C, který pomáhá bojovat proti poškození pleti volnými radikály a pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu. Kromě toho je také skvělým zdrojem enzymu zvaného papain, který pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a vypínat pokožku. Jednoduše si vezměte kousek syrové papáji, jemně si jí rozetřete po pokožce a nechte ji působit dokud zcela nezaschne. Poté tvář opláchněte studenou vodou a postup opakujte alespoň jedou denně. 

3) Živočišné mléko

Živočišné mléko je skvělý prostředek, který můžete použít ke zmírnění vrásek kolem očí. Obsahuje totiž bohaté množství kyseliny glykolové, která pomáhá odlupovat odumřelé kožní buňky a podporuje tvorbu kolagenu v pokožce. Pro získání těchto přínosů jej můžete začít pravidelně pít, ovšem aplikovat lze také zevně přímo na pokožku. Jednoduše namočte čistý hadřík do mléka a přiložte jej na místo, kde vás vrásky trápí nejvíce. Poté jej nechte působit alespoň 10 minut a nakonec zcela opláchněte studenou vodou. Postup opakujte dvakrát denně. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Aloe vera

Aloe vera je jednou z nejlepších přírodních složek pro léčbu kožních onemocnění a nevzhledných známek stárnutí, jako jsou právě vrásky. Obsahuje totiž řadu antioxidačních prvků, které pomáhají bojovat proti volným radikálům, které je způsobují. Navíc je tato rostlina také skvělým zdrojem vitamínů a minerálů se schopnostmi vyživovat a hydratovat pleť. Vezměte list aloe vera, vymačkejte z něj dužinu a tu naneste přímo na postižené místo na obličeji. Nechte ji působit alespoň 15 minut, následně smyjte studenou vodou. 

5) Vitamin E

Vitamin E je silný antioxidant, který je nezbytný pro regeneraci kožních buněk a udržení hydratované a pružné pleti. Jeho pravidelná aplikace vám pomůže vypnout pokožku kolem očí a snížit výskyt i těch nejhlubších vrásek. Jednoduše si jej zakupte ve formě kapslí, ty rozřízněte a obsah vlijte do libovolné misky. Tekutinu následně naneste na pokožku kolem očí a dané místo několik minut jemně masírujte. Proces opakujte každý večer před spaním. 

Zdroj: MedicalNewsToday, Healthline

Jaký způsob se nejlépe osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články