Jak šetrně přirozenou cestou odstranit skvrny, které zanechalo akné - JakZdravě.cz

Jak šetrně přirozenou cestou odstranit skvrny, které zanechalo akné

Akné. To je problém, který alespoň jednou za život potrápí každého. Nejhorší je, že po sobě zanechává jizvy nebo skvrny.
i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Na trhu je k dispozici spousta přípravků, které slibují redukci skvrn po akné. Jak však zjistit, zda opravdu fungují? Přinášíme vám typy na produkty i přírodní ingredience, které opravdu fungují. Věděli jste například, že vám může pomoci vitamín C, a to klidně v podobě citronové šťávy nebo dokonce obyčejné podmáslí?
Pomoci mohou krémy i podmáslí

Vitamín C je při odstraňování skvrn vysoce účinný. Přirozeně se vyskytuje v mnoho citrusových plodech a je také součástí spousty kosmetických přípravků. Tento vitamín je skvělým depigmentačním činidlem. Použít můžete speciální krémy nebo citronovou šťávu. Vytvořit si můžete třeba masku z medu a citronové šťávy. Podmáslí pomůže díky kyselině mléčné. Pokožku rozjasní odlupováním odumřelé kůže. Navíc vám pomůže udržet hladinu pH pokožky.


iZdroj fotografie: Pixabay

K odstranění skvrn je vhodný také retinol nebo speciální náplasti známé jako hydrokoloidní obvazy. Skvělým pomocníkem je také opalovací krém s širokým spektrem. Pokud takový krém nepoužijete, fleky na obličeji budou výraznější poté, co je vystavíte slunečnímu záření. Dalším bojovníkem proti akné je kyselina salicylová. Ta odstraňuje z pokožky bakterie způsobující akné a také zbytky skvrn s odumřelými buňkami kůže.

Kosmetické zákroky jako peeling nebo laser

Proti akné můžete bojovat také používáním peelingů. Ideální je navštívit kosmetický salón a nechat si obličej ošetřit od odborníka. Další možností je pořídit si chemický peeling domů. Vhodné je se však před použitím poradit s odborníkem. Jedině znalec v oboru vám doporučí peeling vhodný právě pro vaši pokožku. Ne každý totiž reaguje na všechny přípravky stejně. A určitě nechcete, abyste se místo s akné nebo fleky na obličeji musela popasovat třeba se zarudlou pokožkou nebo jinou nechtěnou alergickou reakcí.


iZdroj fotografie: Pixabay

Skvrny na obličeji si můžete nechat odstranit také laserem. Laserová resufacingová ošetření jsou bezbolestná a neinvazivní. Kromě laserového ošetření vám v kosmetickém salónu mohou nabídnout také mikrodermabázi. Jde o ošetření, při kterém jsou na pokožku otryskávány drobné peelingové látky, aby byly odstraněny odumřelé kožní buňky a skvrny způsobené akné. Před podstoupením těchto zákroků se však přesvědčte, že vám v salónu nejprve kompletně zkontrolovali vaší pleť.

Zdroj: Femina

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 366 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Matka zkameněla hrůzou, když chůvička zaznamenala podivné stíny. Nečekala ani minutu a vyběhla do dětského pokoje
Události247
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok