Chodíte na záchod s telefonem? Ihned s tímto nezdravým zvykem přestaňte, ničí vaše zdraví

Děláme je každý den, dokonce například v oblasti koupelny, aniž bychom si uvědomovali, že nám mohou ničit zdraví. Zjistěte, o které chyby a zlozvyky se jedná.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I v běžné koupelně, která se pravidelně uklízí, je nespočet bakterií a mikroorganismů. Například na toaletě jich je více než tři miliony. Bohužel si často neuvědomujeme několik věcí a dobrovolně veškeré nežádoucí mikronávštěvníky šíříme dále. V důsledku toho nás mohou pořádně potrápit, například průjmem, bolestmi břicha, akné a tak dále. 

Houbička na mytí těla

Používání mycí houby na tělo bezpochyby přináší mnoho benefitů, ale jen tehdy, pokud ji udržujete v hygienické čistotě. Toho můžete docílit jedině tak, že ji budete pravidelně a často vyměňovat za novou nebo si pořídíte takovou, kterou můžete prát na vysokou teplotu. Jak jistě víte, houbička na tělo dokáže odstranit odumřelou kůži, a tím je vaše pokožka hezčí a zdravější, protože právě ony odumřelé kožní buňky jsou živnou půdou pro bakterie. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Neumýváte si všechna místa na těle

Vaše tělo je chráněno před vznikem akné a bakteriemi jen tehdy, pokud je celé řádně umyto. Ovšem bohužel rádi vynecháváme určitá místa, jako jsou záda, pokožka hlavy, spodní část zad a další hůře přístupná místa. Doporučujeme, abyste si pořídili speciální mycí kartáč, a tato špatně přístupná místa pořádně umyli. Ovšem nezapomínejte udržovat v čistotě i ten kartáč. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zubní kartáček necháte ležet na umyvadle

I když chodíme do koupelny především kvůli tomu, abychom si vyčistili zuby a umyli se, koupelna nikdy není zcela čistá. Představte si, že dojdete domů z MHD a jdete si do umyvadla umýt ruce, ovšem u baterie máte položený kartáček, na který šplíchá špinavá voda z rukou. Proto dávejte kartáček vždy alespoň do kelímku. Kartáček tak také lépe vyschne a nebudou se v něm tolik tvořit bakterie. Umístění kelímku ale pohlídejte též, aby nebylo například v blízkosti toalety, a vyměňte ho každé tři měsíce. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Neberte si telefon, tablet či notebook na toaletu

Velké procento lidí, když jde vykonat potřebu, na toaletu si s sebou vezme například telefon. Jistě, po toaletě si umyjete ruce, ale telefon nebo jiné předměty již neumyjete. Následně si je vezmete do rukou klidně při obědě a bakterie a mikroorganismy máte zpět na rukou. Takže pokud se nudíte na WC, vezměte si časopis, který tam můžete nechat. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ručník na tělo a zvlášť na obličej

Pokud máte speciální ručník na tělo a další na obličej, jistě děláte dobře. Jestliže máte jeden na obličej i na tělo dohromady, zanášíte si tak bakterie z různých částí těla na obličej, což není to pravé pro zdraví. Pozor ale na vlhkost v ručníku. Nikdy jej neházejte mokrý například na pračku, vždy jej rozprostřete a nechte usušit, ať se vám v něm nemnoží bakterie, které mohou způsobit akné. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pozor při splachování toalety

Když vykonáte potřebu a spláchnete, jednoznačně děláte správně, ale jak splachujete? Necháte otevřené prkénko a spláchnete? Věděli jste ale, že se bakterie z toalety v takovém případě dostanou až metr a půl od záchodu? Není to žert, ale dokázaný fakt. Bakterie se tak snadno dostanou na ručníky, zubní kartáčky a jiná místa a předměty, které mají zůstat hygienicky čisté. 

Děláte některé věci také?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Šimon Dvořák

Zobrazit další články