Kuří oko se už neobjeví, místo drahých krémů pomůže domácí lék

Kuří oko je nepříjemný problém, který vám dokáže velmi snadno narušit každodenní život. Pokud se s ním potýkáte i vy, můžete vyzkoušet tento domácí lék.

křeč i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kuří oko je bolestivá a tvrdá oblast ztluštělé kůže, která se obvykle vytvoří na chodidle nebo na prstech na nohou. K jeho vzniku nejčastěji dochází v důsledku dlouhodobého tlaku nebo tření dané části pokožky – tlak totiž způsobuje, že kůže začne houstnout a tvrdnout, což vytvoří bolestivou hrbolatou oblast. Pokud tento problém trápí i vás, nemusíte však ihned k doktorovi nebo podstupovat invazivní procedury. Skvěle vám dokáží pomoci jednoduché domácí léky, které působí zcela přirozeně a nevyjdou vás na mnoho peněz. 

Aloe vera versus kuří oko

Kuří oko může být velmi nepříjemné a způsobovat bolest při chůzi. Pokud se s ním potýkáte i vy, můžete nejprve sáhnout po listu aloe vera. Tato jedinečná rostlina, zejména její dužina, má protizánětlivé vlastnosti a může pomoci zmírnit podráždění spojené s kuřím okem, regenerovat pokožku v dané oblasti a zamezit jeho opakovanému výskytu. Stačí odříznout jednu stranu listu a dužinou jej přiložit na postižené místo. Poté přes něj dejte záplatu a nechte působit nejlépe celý den – večer proceduru zopakujte a nechte působit přes noc. 

Domácí léčba kuřího oka je nejúčinnější, pokud je postižená oblast měkká a povrchová. Použitím rostliny aloe vera si můžete ulevit od nepříjemných pocitů a bolesti již během několika dní – a pokud budete proceduru provádět pravidelně, můžete zamezit jeho opětovanému vzniku. Níže se můžete podívat na několik dalších kroků, které vám dokáží pomoci: 

  1. Namočte postiženou nohu s kuřím okem do teplé lázně na 20 minut (můžete přidat mýdlo nebo esenciální oleje). To pomůže změkčit ztluštělou kůži a uvolní tlak.
  2. Po lázni opatrně otřete kuří oko pilníkem, který vám pomůže odstranit vrchní vrstvu ztluštělé kůže. Následně oblast opláchněte a osušte.
  3. Nyní můžete vyzkoušet speciální náplast s obsahem salicylové kyseliny, která taktéž skvěle změkčuje ztluštělou kůži (vždy postupujte podle pokynů na obalu náplasti).
  4. Po odstranění vrchní vrstvy kuřího oka noste ortopedickou vložku nebo boty s měkkou vložkou, která zmírňuje tlak na postižené oblasti.
  5. Někdy může být třeba postup několikrát opakovat, dokud se kuří oko nepřestane vracet.
Žena s kuřím okem, domácí léčba problému. iZdroj: Depositphotos
Domácí léčba kuřího oka

Pokud je kuří oko tvrdé, hluboké nebo způsobuje vážnou bolest, je nejlepší problém konzultovat s lékařem nebo specialistou na péči o nohy, protože může být zapotřebí profesionálního zákroku – nikdy sami nepoužívejte nůžky nebo břitvu k odstraňování výrůstku, abyste se vyhnuli komplikacím.

Další přírodní metody pro odstranění kuřího oka 

Mezi další přírodní metody, které můžete vyzkoušet k léčbě kuřího oka, patří: 

  • Ošetření octem: Namočte gázu do jablečného octa a připevněte ji na kuří oko. Poté ji zakryjte obvazem a nechte působit přes noc. 
  • Banánový obklad: Malý kousek banánu položte na kuří oko a připevněte obvazem nebo náplastí. Nechte působit několik hodin nebo přes noc.
  • Česnek: Rozmačkejte česnek a přiložte jej přímo na postižené místo. Poté jej přikryjte obvazem a nechte ho působit několik hodin nebo přes noc.
  • Kartáčování: Jemné kartáčování postižené oblasti může pomoci odstranit vrchní vrstvu ztluštělé kůže. Použijte měkký kartáč nebo pilník na kuří oka.

Jak proti kuřímu oku bojujete vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články