Jablečný ocet pročistí tělo od toxinů a ochrání před celulitidou

Jablečný ocet je skvělý pomocník v boji proti mnoha nebezpečným zdravotním problémům. Jeho pravidelná konzumace je však také osvědčenou prevencí.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Jablečný ocet je velmi oblíbený prostředek, který lze využít i mnoha dalšími způsoby, než pouze jako kulinářskou přísadu. Jeho správná aplikace vám například pomůže vyléčit akné, chronickou únavu a nespavost, a pokud jej budete konzumovat pravidelně, dokonce vám usnadní hubnutí. Abyste z něj vytěžili maximum, můžete jej podle Alana Biggers navíc kombinovat s dalšími účinnými potravinami, jako je například med – stačí obě ingredience smíchat a získáte super lék na mnoho potíží a jedinečný posilovač imunitního systému. 

Jablečný ocet a lidské zdraví 

Blahodárné vlastnosti jablečného octa jsou světu medicíny známy již po dlouhá staletí (možná i tisíciletí). Jedná se přitom o velmi jednoduchý a levný produkt, který lze získat téměř v každém obchodě s potravinami. Jeho pravidelná konzumace vám například pomůže udržet hubenou postavu, snížit vysokou hladinu cholesterolu, posílit cévy a obecně podpořit obranyschopnost imunitního systému. Většinu těchto schopností přináší díky pektinu, účinné složce, která pomáhá odstraňovat karcinogeny z těla.  

Dokonce i staří mniši si oblíbili kombinaci jablečného octa a medu, který lze i v dnešní době nalézt v mnoha klášterech – podle tradiční medicíny tento nápoj účinně zmírňuje únavu a zahání pocit hladu. Jedná se navíc o velmi jednoduchý postup přípravy – stačí smíchat 1 až 2 čajové lžičky jablečného octa s 1 až 2 čajovými lžičky medu, směs zředit vodou a následně ji popíjet mezi jídly. Užívání tohoto léčivého nápoje vám navíc dodá úctyhodné množství draslíku, prospěšných enzymů a organických kyselin (ve skutečnosti směs působí jako přírodní antibiotikum).

Chronická únava a nespavost

Jablečný ocet vám dokáže skvěle pomoci s chronickou únavou a nespavostí. Stačí smíchat 150 gramů medu se 2 polévkovými lžícemi toho jedinečného prostředku a každý den před spaním konzumovat 2 čajové lžičky směsi. Již po několika dnech pro vás usínání nebude žádný problém a budete moci opět odpočívat jako dříve – užívání směsi vás navíc ochrání před srdečními chorobami, jako je infarkt myokardu a vysoký krevní tlak, což jsou mimo jiné stavy spojované právě s nespavostí a nedostatečným odpočinkem. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Artritida, hypertenze, migrény a pálení žáhy 

Pokud vás trápí artritida, vysoký krevní tlak, pálení žáhy nebo se často potýkáte s migrénami, můžete i v tomto případě sáhnout po jablečném octu. Stačí rozpustit v 1 sklenici vody 10 mililitrů tohoto léčivého prostředku, přidat 1 čajovou lžičku medu a výsledný nápoj konzumovat při jídle (nejlépe dvakrát až třikrát denně). Obecně je však důležité sledovat, jak vaše tělo na tuto směs reaguje – v případě, že by vám nebylo lépe, problém se nezlepšoval nebo jste se dokonce necítili dobře, raději kontaktujte svého lékaře. 

Ledvinové kameny

Ledvinové kameny jsou nebezpečný problém, který může nepříjemně narušit váš každodenní život a v případě pozdní léčby ohrozit vaše zdraví. Užívání jablečného octa je však skvělý způsob, jak se před nimi ochránit – obsahuje totiž složky, které čistí tělo od nahromaděných nečistot, což usnadňuje tomuto párovému orgánu práci. Je dokonce možné, že jeho užívání v případě jejich výskytu vám pomůže problém zcela vyřešit. K potvrzení této skutečnosti však vědci vyžadují provést další studie. 

Pomůže vám s celulitidou

Pokud vás trápí celulitida, skvělým řešením může být použití jablečného octa. Tento prostředek totiž působí jako zažívací tonikum, přičemž pomáhá odstraňovat škodlivé bakterie ve střevech a pomáhá uvolňovat toxiny a zadržovanou vodu v oblasti břicha a stehen. Stačí jej přidat do svého jídelníčku a problém bude během několika týdnů pryč.

Jak často užíváte jablečný ocet vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům