Jablečný ocet pročistí tělo od toxinů a ochrání před celulitidou

Jablečný ocet je skvělý pomocník v boji proti mnoha nebezpečným zdravotním problémům. Jeho pravidelná konzumace je však také osvědčenou prevencí.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Jablečný ocet je velmi oblíbený prostředek, který lze využít i mnoha dalšími způsoby, než pouze jako kulinářskou přísadu. Jeho správná aplikace vám například pomůže vyléčit akné, chronickou únavu a nespavost, a pokud jej budete konzumovat pravidelně, dokonce vám usnadní hubnutí. Abyste z něj vytěžili maximum, můžete jej podle Alana Biggers navíc kombinovat s dalšími účinnými potravinami, jako je například med – stačí obě ingredience smíchat a získáte super lék na mnoho potíží a jedinečný posilovač imunitního systému. 

Jablečný ocet a lidské zdraví 

Blahodárné vlastnosti jablečného octa jsou světu medicíny známy již po dlouhá staletí (možná i tisíciletí). Jedná se přitom o velmi jednoduchý a levný produkt, který lze získat téměř v každém obchodě s potravinami. Jeho pravidelná konzumace vám například pomůže udržet hubenou postavu, snížit vysokou hladinu cholesterolu, posílit cévy a obecně podpořit obranyschopnost imunitního systému. Většinu těchto schopností přináší díky pektinu, účinné složce, která pomáhá odstraňovat karcinogeny z těla.  

Dokonce i staří mniši si oblíbili kombinaci jablečného octa a medu, který lze i v dnešní době nalézt v mnoha klášterech – podle tradiční medicíny tento nápoj účinně zmírňuje únavu a zahání pocit hladu. Jedná se navíc o velmi jednoduchý postup přípravy – stačí smíchat 1 až 2 čajové lžičky jablečného octa s 1 až 2 čajovými lžičky medu, směs zředit vodou a následně ji popíjet mezi jídly. Užívání tohoto léčivého nápoje vám navíc dodá úctyhodné množství draslíku, prospěšných enzymů a organických kyselin (ve skutečnosti směs působí jako přírodní antibiotikum).

Chronická únava a nespavost

Jablečný ocet vám dokáže skvěle pomoci s chronickou únavou a nespavostí. Stačí smíchat 150 gramů medu se 2 polévkovými lžícemi toho jedinečného prostředku a každý den před spaním konzumovat 2 čajové lžičky směsi. Již po několika dnech pro vás usínání nebude žádný problém a budete moci opět odpočívat jako dříve – užívání směsi vás navíc ochrání před srdečními chorobami, jako je infarkt myokardu a vysoký krevní tlak, což jsou mimo jiné stavy spojované právě s nespavostí a nedostatečným odpočinkem. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Artritida, hypertenze, migrény a pálení žáhy 

Pokud vás trápí artritida, vysoký krevní tlak, pálení žáhy nebo se často potýkáte s migrénami, můžete i v tomto případě sáhnout po jablečném octu. Stačí rozpustit v 1 sklenici vody 10 mililitrů tohoto léčivého prostředku, přidat 1 čajovou lžičku medu a výsledný nápoj konzumovat při jídle (nejlépe dvakrát až třikrát denně). Obecně je však důležité sledovat, jak vaše tělo na tuto směs reaguje – v případě, že by vám nebylo lépe, problém se nezlepšoval nebo jste se dokonce necítili dobře, raději kontaktujte svého lékaře. 

Ledvinové kameny

Ledvinové kameny jsou nebezpečný problém, který může nepříjemně narušit váš každodenní život a v případě pozdní léčby ohrozit vaše zdraví. Užívání jablečného octa je však skvělý způsob, jak se před nimi ochránit – obsahuje totiž složky, které čistí tělo od nahromaděných nečistot, což usnadňuje tomuto párovému orgánu práci. Je dokonce možné, že jeho užívání v případě jejich výskytu vám pomůže problém zcela vyřešit. K potvrzení této skutečnosti však vědci vyžadují provést další studie. 

Pomůže vám s celulitidou

Pokud vás trápí celulitida, skvělým řešením může být použití jablečného octa. Tento prostředek totiž působí jako zažívací tonikum, přičemž pomáhá odstraňovat škodlivé bakterie ve střevech a pomáhá uvolňovat toxiny a zadržovanou vodu v oblasti břicha a stehen. Stačí jej přidat do svého jídelníčku a problém bude během několika týdnů pryč.

Jak často užíváte jablečný ocet vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články