Jablečný ocet patří mezi nejsilnější přírodní léčiva vůbec. Díky jeho protizánětlivým a antibakteriálním účinkům jej můžete použít pro léčbu akné.
Jablečný ocet je skvělý přírodní prostředek, jehož konzumace podle lékařky Amy Richter přináší řadu přínosů pro lidské zdraví, a to včetně hubnutí, očisty organismu, urychlení metabolismu nebo také snížení hladiny cukru v krvi. Použít jej však můžete také zevně, a to pro léčbu nevzhledného akné či jiných kožních problémů. Jeho antibakteriální a protiplísňové účinky vám pomůžou zbavit se problému již během několika dní.
Jablečný ocet
Za blahodárné účinky jablečného octa je zodpovědná především kyselina octová, která běžně tvoří až 5-6 % jeho obsahu. Právě díky ní tento přírodní léčivý prostředek disponuje řadou zdravotních přínosů – dodává mu zejména protiplísňové, antibakteriální a protizánětlivé účinky, které pomáhají čistit organismus od toxinů, urychlují metabolismus nebo regulují množství cukru v krvi.
Kromě toho však jablečný ocet také přináší zklidňující účinek, pomáhá otevírat póry a odstraňovat usazené bílé či černé tečky, díky čemuž je skvělým pomocníkem při léčbě akné. Navíc pomáhá předcházet zánětům spojeným s tímto nepříjemným kožním onemocněním, odstraňuje přebytečnou mastnotu kůže a vyrovnává pH pleti, což je zvláště důležité pro udržení její krásy.
Jak používat jablečný ocet k léčbě akné
Chcete-li použít jablečný ocet, zřeďte jej v poměru 1 ku 10 s vodou, a poté jím pomocí vatového tamponu ošetřete na přímo infikované místo. Roztok nechte působit alespoň 20 minut a následně jej opláchněte studenou vodou. Abyste získali co nejlepší výsledky, provádějte tento postup alespoň dvakrát denně. Pokud si ovšem na své pokožce všimnete, že dochází k jejímu podráždění, zvyšte množství vody použité k ředění tohoto roztoku. Naopak v případě, pokud k podráždění nedochází, můžete zvýšit množství octa.
Měli byste ovšem brát na vědomí, že někteří lidé mohou na jablečný ocet reagovat velmi špatně, a proto před nanesením roztoku proveďte rychlou zkoušku – pokud vaše pokožka po 10 minutách od jeho nanesení nevykazuje žádné negativní reakce, můžete jej nechat působit dále. Pokud ovšem začnete pociťovat štípání či jiné kontradikce, co nejdříve roztok smyjte a poraďte se svým lékařem o možnostech jiné léčby.