7 léčivých rostlin, které nakopnou správné fungování štítné žlázy. Síla přírody může pomoci rychleji, než chemie z lékárny

Problémy se štítnou žlázou trpí miliony lidí po celém světě. Je ovšem důležité, abyste je včas léčili a ochránili se tak před potenciálními následky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Onemocnění štítné žlázy postihuje miliony lidí na celém světě a může mít velmi neblahé zdravotní následky. Je proto důležité, abyste o tento malinký orgán neustále pečovali a chránili ho před potenciálními problémy nebo jej léčili. Jak ale říká Jill Eisnaugle, nemusíte ihned spěchat do lékárny pro chemické léky – postačí vám užívat některé přírodní prostředky, které štítnou žlázu přirozeně podporují, jsou levnější a mnohdy také účinnější a rychlejší. 

1) Mořské řasy 

Mořské řasy patří mezi jeden z nejlepších léků na problémy se štítnou žlázou. Díky vysokému obsahu jódu totiž dodávají tomuto orgánu ty nejdůležitější živiny, které zabraňují poruchám jeho činnosti, a dokonce ji podporují. Užívat je můžete ve formě tabletek (jako je například spirulina) nebo například koření. 

2) Lněné semínko

Určitě jste již slyšeli o léčivých účincích lněného semínka. Tato blahodárná potravina je bohatá na vlákninu, která skvěle pomáhá činnosti štítné žlázy. Navíc je také zdrojem zdravých mastných kyselin a antioxidantů, které přirozeně podporují zdraví těla. Zakoupit je můžete v každém větším obchodě nebo obchůdcích se zdravou výživou. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Třapatkovka

Tato rostlina je díky svým blahodárným účinkům skvělým posilovačem imunitního systému a pomáhá léčit nejrůznější typy zánětů. Kromě toho také podporuje funkci štítné žlázy a dokáže tlumit bolest zubů, krku nebo kašel. Konzumovat byste ji měli pro získání co nejlepších účinků ve formě čaje, který si můžete připravit z jejího kořene.

4) Štiplavý zázvor

Zázvor patří mezi nejsilnější přírodní léčiva vůbec, tudíž není žádným překvapením, že je také ideálním prostředkem pro léčbu problémů se štítnou žlázou. Je totiž bohatý na zinek, hořčík a draslík, což jsou živiny, které jsou pro tento malinký orgán naprosto nezbytné. Abyste získali co nejlepší výsledky, můžete si z něj připravit čaj a smíchat jej se včelím medem.

5) Lékořice

Lékořice je další skvělý přírodní prostředek pro léčbu problémů se štítnou žlázou. Zabraňuje totiž zánětům, podporuje produkci hormonů tohoto orgánu a pomáhá udržovat jeho funkci v rovnováze. Konzumovat ji můžete opět nejlépe ve formě horkého čaje. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

6) Kopřiva 

Kopřiva hraje velmi důležitou roli při hypotyreóze, a navíc obsahuje vysoké množství jódu, který tomuto orgánu pomáhá doplňovat chybějící živiny. Tuto rostlinu lze opět snadno konzumovat ve formě čaje, což je také nejúčinnější způsob. Ten mimo jiné disponuje močopudnými účinky, čímž prospívá také ledvinám. 

7) Zimolez

Zimolez je další skvělá rostlina, která účinně podporuje štítnou žlázu a chrání ji před vznikem typických problémů. Kromě toho také prospívá imunitnímu systému, omezuje vypadávání vlasů a je velmi užitečná při menstruačních křečích. Opět ji můžete konzumovat ve formě čaje, což je také nejúčinnější způsob léčby. 

Jak se proti problémům se štítnou žlázou chráníte vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Štěně v podvyživeném stavu se jen o vlásek podařilo zachránit díky stížnostem na sociálních sítích
Události247
Události247
NATO vstupuje do války, zní z Kremlu
VědaŽivě
VědaŽivě
Používat protilodní střely Ch-22 na pozemní cíle je zrůdnost, osádka bombardéru nikdy neví, co vlastně může trefit
adbz
adbz
Psí strach z vysavače se může stupňovat: Jak ho to odnaučit dřív, než ztratí důvěru ke svému majiteli