Bradavice zmizí už po pár dnech, pomůže efektivní lidová technika

Bradavice jsou nepříjemné a umí skutečně potrápit. Pro ty z vás, kteří dáváte přednost přírodní léčbě před lékařem, se hodí tato lidová technika.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Bradavice jsou vysoce nakažlivé kožní onemocnění. Projevují se jako novotvary na kůži. Vytváří tuhé ohraničené hrbolky s popraskaným povrchem. Nejčastěji se vyskytují na nohou (na chodidle, na spodní straně prstů), nakazit se jimi mohou i ruce. Vytvoří-li se bradavice v oblasti nehtů či přímo pod nimi, vede to k bolestem postižené oblasti.

Lidové techniky a bradavice

Lidových receptů, které vám pomohou odstranit bradavice, je mnoho. Vyzkoušet jich možná budete muset více. Nejčastěji se na bradavice doporučuje vlaštovičník. Ne vždy však na problém stačí.

Recept proti bradavicím

I když vám samotný vlaštovičník nezabral, nevzdávejte se nadějí. Existuje recept, který dokáže jeho sílu nejen uchovat, ale dokonce znásobit. Příprava léku je jednoduchá, stejně jako následná aplikace.

Co budete potřebovat pro přípravu?

  • 5 kapek tea tree oleje,
  • 200 ml silného bílého alkoholu
  • a 70 g vlaštovičníku (použijte celou rostlinu včetně kořenů, listů i květů).

Postup přípravy:

  1. Vezměte celou rostlinu vlaštovičníku, nakrájejte ji na kousky a vložte do skleněné nádoby.
  2. Zalijte alkoholem a nechte louhovat na slunci po dobu 3–6 týdnů.
  3. Během louhování občas promíchejte nebo protřepejte.
  4. Po uplynutí doporučené doby pro louhování sceďte a přidejte olej.

Aplikace a návod ke skladování:

Hotový přípravek uchovávejte v lednici. Každý den nakapejte, aplikujte pomocí vatové tyčinky nebo potřete polštářek náplasti, kterou přelepíte bradavici na noc. Za pár dní by se bradavice měla odloučit. Tento recept funguje i na kuří oka.

Lepení náplasti na palec u ruky iZdroj fotografie: Freepik

Další metody, jak odstranit bradavice doma

Jestli hledáte další přírodní pomocníky, kteří vám pomohou zatočit s bradavicemi, určitě vyzkoušejte jablečný ocet. Dalším skvělým lékem je česnek, tea tree olej a ricinový olej s jedlou sodou. Mezi lidmi kolují i bizarní, přesto pro někoho účinné léčivé metody. Třeba odstraňování bradavic pomocí banánové slupky. Že jste to ještě nezkusili? Směle do toho.

Jaký přírodní způsob funguje na bradavice vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články