Masážní technika, která rychle a bez léků zbaví ucpaného nosu

Ucpaný nos a rýma jsou běžnými příznaky nachlazení nebo alergie, které dokážou znepříjemnit každodenní život. Obyčejná masáž vám může ulevit od těchto problémů.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Pokud trpíte nazální kongescí, jednodušeji řečeno ucpaným nosem, masáž dutin může pomoci zmírnit tlak, který pociťujete, když vás přepadne silná rýma nebo alergie. Ačkoli se nejedná o vážný zdravotní stav, dokáže pěkně potrápit. Ucpaný nos ztěžuje dýchání, tím pádem i spánek nebo konzumaci jídla. Chcete-li se tedy tohoto problému zbavit co nejrychleji, zkuste masáž dutin.

Masáž čelních dutin

Naneste na ruce pleťovou vodu nebo masážní olej, abyste změkčili pohyb prstů po obličeji a zamezili hrubému tření. Umístěte oba ukazováčky mezi obočí. Pohybujte prsty krouživými pohyby od obočí ke spánkům. Opakujte 10x.

Labyrintová masáž

Opět na ruce použijte pleťovou vodu nebo olejíček a pečlivě je v dlaních rozetřete, aby se zahřály. Stiskněte ukazováčky podél kořene nosu. Pohybujte směrem k horní části nosu a ukazováčkem dělejte malé kroužky u koutků oka. Ale nedotýkejte se samotných očí, jinak se do nich může dostat olej. Tento pohyb opakujte 10x.

Masáž maxilárního sinu

Opět si naneste na ruce trochu mléka nebo masážního oleje a rozetřete je o sebe, abyste je zahřály. Ukazováčky zatlačte směrem dolů na každou tvář poblíž vnějších koutků nosních dírek. Pohybujte prsty po lícních kostech ve směru k uším malými krouživými pohyby. Znovu opakujte 10x.

iZdroj fotografie: Freepik

Masáž sfenoidálního sinu

Stejně jako u předchozích typů masáží naneste na ruce trochu mléka nebo masážního oleje a protřete je o sebe, aby nebyly tak studené. Ukazováčky provádějte krouživé pohyby za ušními boltci. Poté se pohybujte směrem k přední části uší a zatlačte po celé délce. Tento pohyb opakujte 10x.

Uvolněte překrvení pomocí techniky tření nosu

Naneste trochu oleje na ruce. Třete špičku nosu dlaněmi krouživými pohyby, tento pohyb opakujte 15-20krát. Změňte směr tření a proveďte dalších 15-20 opakování. Pokud jste si například prvních 15 opakování třeli nos ve směru hodinových ručiček, dalších 15 opakování byste měli dělat proti směru hodinových ručiček.

Jak si pomáháte od ucpaného nosu vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články