Měl jsem jít na operaci, pak mi pomohl tento lék: Bolesti kloubů a kolen jsou dávno pryč

Příroda je mocná léčitelka. To věděla i slavná věštkyně Baba Vanga, která po sobě zanechala stovky receptů na domácí léčivé prostředky. Jedním z nich je i tato mast na klouby.

i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Slavná bulharská prorokyně Baba Vanga nejen, že předpověděla množství budoucích událostí, ale také radila lidem ve všech možných otázkách včetně léčení a stravování. Pomocí svého daru uzdravila tisíce lidí a mnoho jejích receptů se užívá dodnes. Jedním z nich je i mast na léčbu bolavých kloubů.

Mast na klouby

Mnoho lidí, kteří se řídí radami a recepty Baby Vangy, údajně skutečně došlo uzdravení nebo alespoň výrazného zmírnění svých problémů. Někteří se dokázali zcela zbavit léků, nebo dokonce vyhnout operacím. Na výrobu masti na klouby budete potřebovat:

 • 100 g loupaných dýňových semínek,
 • 30 g rozpuštěného másla,
 • 30 ml ricinového oleje a
 • 30 g medu.

Příprava a použití masti:

Dýňová semínka nastrouhejte nebo nasekejte najemno. Smíchejte s ostatními přísadami a nakonec přidejte med. Měli byste získat homogenní směs, která začne postupně tuhnout. Mast na klouby uchovávejte ve sklenici v lednici. Kdykoli pocítíte bolest kolen, kotníků, ramen, loktů, nebo i kloubů na prstech, použijte tuto mast. Natřete ji v dostatečném množství na postižené místo, můžete ji pak překrýt gázou a ovázat a nechat působit přes noc.

iZdroj fotografie: Freepik

Další recepty Baby Vangy

Vanga byla uznávána jako přírodní léčitelka používající zásadně bylinné a další přírodní léky. Lidé by dle Baby Vangy měli používat pouze byliny a koření ze země, ze které pocházejí. Některé z jejích receptů zahrnovaly omývání nálevem z bylin a koření, které u mnohých nemocných skutečně přineslo příznivé výsledky. 

Baba Vanga na rozdíl od mnoha jiných léčitelů nikdy nezavrhovala moderní medicínu. Tvrdila však, že pravidelné užívání léků zavírá dveře bylinám. Lidé by měli nejprve vyzkoušet sílu přírody a chemické léky si nechat až jako poslední možnost. Baba Vanga zanechala stovky receptů, které jsou snadné na přípravu, každý pacient si tak může léčbu přizpůsobit svým potřebám:

 • Zácpa: Užívejte ráno a večer 1 polévkovou lžíci želé z černého bezu. Do želé nepřidávejte cukr, pokud však chcete, můžete přidat med.
 • Podrážděná pokožka: Uvařte kilo ječmene ve dvou litrech vody a poškozenou pokožku touto tekutinou omývejte.
 • Posílení imunity: Za tímto účelem se jednou měsíčně omývejte slaným čajem.
 • Kašel: 4 vlašské ořechy se skořápkami, 1 květ černého bezu a 1 lžíce medu se povaří v půl litru vody. Tekutinu sceďte a užívejte třikrát denně 1 polévkovou lžíci. Tento recept není vhodný pro děti.
 • Kašel u dětí: Smíchejte 100 g medu se 100 g másla. Přidejte 2 polévkové lžíce práškové vanilky. Dětem podávejte 1 lžíci této směsi 3x denně před jídlem.
iZdroj fotografie: iStock

Rady Baby Vangy pro každodenní život

Kromě věštění a léčení rozdávala Baba Vanga i rady pro každodenní běžný život, aby se lidem žilo lépe. Toto jsou některé z nich:

 • Hýbejte se, jak jen to jde, a pracujte: Lenost je nemoc, která vás nakonec utrápí morálně i fyzicky. Proto se snažte více hýbat a být užiteční.
 • Dbejte na čistotu: Baba Vanga tvrdila, že znečištění fyzické nebo duchovní je opakem toho, co stvořil Bůh – to je vždy čisté a krásné.
 • Nedávejte natrhané květiny jako dárky: Podle Baby Vangy byste tak přinesli lidem smutek, protože natrhaná květina pláče jako malé dítě.
 • Opatrně s hnojivy a chemikáliemi: Pokud hodně hnojíte a používáte chemikálie, otráví se půda, přes ni rostliny a následně i vy.
 • Podle květin poznáte harmonii: Květiny jsou živé bytosti. Vyzařují energii a dodávají sílu. Podle toho, jak se květinám v daném domě daří, lze poznat, zda v něm panuje láska a harmonie.

Jaké jsou vaše zkušenosti s touto mastí či dalšími recepty Baby Vangy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články