Trávicí potíže potrápí občas každého. Přírodních léků je celá řada. Tento je ale velmi chutný, pomáhá na žaludeční vředy a léčí zánět žaludku. A mnohem víc.
Med je známý jako přírodní lék od nepaměti. Přidávání medu do pokrmů má úžasné účinky na zdraví, hlavně při léčbě závažných i méně závažných onemocnění. Pomáhá při nachlazení, močových infekcích, ale i na žaludeční vředy a zánět žaludku – gastritidu. Smícháte-li ho s polentou (kukuřičnou moukou), dostanete velice chutné jídlo plné vitamínů a vlákniny.
Kukuřičná mouka s medem a její účinky
Tato kombinace vám pomůže při léčbě kašle, zánětu průdušek a chřipky. Podpoří také zdraví vašich jater včetně žlučníku. To ale není všechno. Úžasné výsledky slibuje med s kukuřičnou moukou při léčbě močových infekcí a gynekologických potíží, ulevuje od bolesti při artritidě, dně nebo revmatu. V trávicím traktu funguje jako ochrana před krvácením a žaludečními vředy, pomáhá i na bolesti žaludku a pročišťuje střeva.
Recept na medový lék na vředy a gastritidu
Co budete potřebovat?
- 1 polévkovou lžíci jemné kukuřičné mouky,
- 1 lžíci přírodního medu
- a 60 ml vody.
Postup přípravy receptu:
- Dejte vodu do hrnce a přidejte kukuřičnou mouku.
- Jakmile se voda začne vařit, míchejte nepřetržitě jednu minutu.
- Nyní odstavte hrnec ze sporáku a počkejte, až vychladne.
- Přidejte med a míchejte, aby vznikla homogenní hladká pasta.
Aplikace a dávkování:
Tuto směs se doporučuje jíst ráno nalačno o vlažné teplotě. Jezte každý den, dokud nespotřebujete 400 gramovou sklenici medu (za použití jedné polévkové lžíce denně dle receptu výše). Během léčby nepijte žádný alkohol a vyhýbejte se kyselým potravinám.
Další využití kukuřičné mouky
Kukuřičnou mouku nebo kaši můžete smíchat s vodou a vzniklou pastu použít na otoky, drobné ranky a záněty na kůži. Působí protizánětlivě, regeneračně a zastavuje krvácení. Také příjemně změkčuje kůži. Zevně se dá použít i samotný med. Má na pleť hojivé a protizánětlivé účinky, poradí si s akné i různými pupínky.