Sbohem otoku a bolesti kolene, pomůže starý lidový recept

Léčivé obklady byly známé už daleko v historii. Proto se dochovalo mnoho starých lidových receptů, které jsou ale účinné i dnes. Jenže málokdo je zná.

muže bolí kolenní kloub i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Bolest a otok kolene by vás měly dohnat k lékaři. Pokud ale potřebujete zmírnit bolest, než budete diagnostikováni, nemusíte do sebe hned ládovat prášky. Staré lidové recepty pomohly tolika lidem před vámi, že pomohou dozajista i vám. Navíc jsou zdravější než analgetika a vyjdou vás levněji.

Obklad z kurkumy

Co budete potřebovat?

  • 1 lžíci hrubé soli,
  • 1 lžíci kurkumy
  • a 1 lžíci citronové šťávy.

Postup receptu a aplikace:

Vezměte ingredience a smíchejte je dohromady. Vytvořenou směs naneste na bolavé koleno před spaním, zabalte do potravinářské folie a přes ni ještě překryjte obvazem, šátkem nebo ponožkou. Nechte působit přes noc.

Obklad ze zelného listu

K tomuto receptu budete potřebovat pouze jeden zelný list. Poklepejte ho paličkou na maso, aby pustil šťávu. Přiložte ho na bolestivý kloub a přebalte potravinářskou fólií. Překryjte obvazem nebo šátkem. Opět dávejte obklad na noc.

Brambory s vodkou

Nastrouhejte nahrubo brambory a smíchejte je s malým množstvím vodky. Vzniklou směs rozložte přes bolestivé místo, aby ho celé zakryla. Překryjte obvazem a nechte působit. Opakovat můžete dle potřeby. A snažte se při přípravě neochutnávat ingredience.

Muž sedící na zemi zavazující si koleno elastickým obinadlem iZdroj fotografie: Freepik

Starý lékařský recept

Zahřejte lžíci medu ve vodní lázni. Přidejte vrchovatou lžíci hořčičného prášku, jednu lžíci soli a dvě lžičky jedlé sody. Vše smíchejte, aby vznikla homogenní pasta. Tuto pastu naneste na bolestivé místo, zabalte do potravinářské fólie a přidejte vrstvu z obinadla nebo šátku. Nechte zabalené alespoň dvě hodiny, ideální bude, když necháte směs působit přes noc. Pak opláchněte teplou vodou.

Vytvořenou pastu používejte vždy jedině čerstvou. Pomůže vám od zánětu i bolesti kloubů. A pokud by vám tyto recepty nestačily, můžete se pustit do léku z kajenského pepře. Přináší úlevu při bolesti kloubů a účinně bojuje proti zánětu.

Jaké lidové recepty používáte na bolavé klouby vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články