Cibulová šťáva má blahodárný vliv na růst vlasů. Jejich vypadávání lze výrazně ovlivnit

Pokud vás trápí nadměrné vypadávání vlasů a lékař vyloučil jako příčinu onemocnění, vyzkoušejte pro podporu jejich růstu přírodní a běžně dostupnou ingredienci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vlasy jsou pro většinu osob doplňkem celkového vzhledu a pro mnohé je nepředstavitelné o ně přijít. Jejich vypadávání je přirozené, normální je ztratit denně až sto vlasů, vysvětluje dermatoložka Raechele Cochran Gathers, M.D. Při větším namáhání, hormonálních změnách nebo v závislosti na ročním období může padat vlasů přirozeně i více. Ztracené vlasy obvykle nahrazují nové, ale v některých případech tomu tak není. Jestli máte pocit, že vám vlasy padají více než dřív, vyzkoušejte přírodní stimulaci jejich růstu.

Příčiny nadměrného padání vlasů

Vypadávání vlasů ovlivňuje především genetika a věk. To nelze ovlivnit, ovšem existují i vnější vlivy, které mohou vypadávání zhoršovat. Jsou to například znečištěné životní prostředí nebo používání přípravků na vlasy se škodlivými chemikáliemi, které se ve vlasech a pokožce hromadí a způsobují potíže. Dalšími ovlivnitelnými faktory jsou špatné stravovací návyky, nadměrný stres, mechanické namáhání, hormonální změny a užívání některých léků.

Cibulová šťáva na vlasy

Přirozený růst vlasů podporuje cibulová šťáva. K jejímu vyrobení potřebujete jen tři až čtyři cibule a mixér nebo odšťavňovač.

 • Oloupejte cibule a umyjte je vodou.
 • Nakrájejte na menší kousky a vložte do mixéru nebo odšťavňovače.
 • Jestliže jste použili odšťavňovač, už jste získali šťávu. Pokud máte jen mixér, můžete použít celou důkladně rozmixovanou směs nebo ji přecedit a získat z ní jen šťávu.
 • Naneste na pokožku hlavy a jemně vmasírujte.
 • Ponechte působit přibližně jednu hodinu.
 • Smyjte čistou vodou a případně nějakým přírodním a netoxickým šamponem.
iZdroj fotografie: Depositphotos

V případě některých onemocnění projevujících se vypadáváním vlasů, jako je například alopecie nebo choroby štítné žlázy, neslouží cibulová šťáva jako lék, ale může být doplňkem k léčbě stanovené lékařem.

Další pomoc při padání vlasů

Vypadávání vlasů můžete minimalizovat pomocí dodržování dalších pravidel, jako jsou například:

 • Ponechání rozpuštěných vlasů – stahování vlasů do culíků, copů a drdolů je mechanicky namáhá.
 • Nedotýkat se vlasů – někteří lidé mají potřebu si s vlasy často hrát, kroutit je a natáčet na prsty. To vše může vlasy poškozovat.
 • Sušení vlasů – ať už vlasy fénujete nebo necháváte uschnout přirozeně, vyhněte se jejich tření a utahování do ručníku. Při sušení fénem se vyvarujte vysokých teplot.
 • Vyvážená strava – vlasy potřebují stejně jako každá jiná část těla dostatek živin, především bílkoviny a vitamíny. Nezapomínejte na dostatečný příjem tekutin.
 • Práce se stresem – vyhýbejte se nadměrnému stresu a s každodenním stresem se naučte pracovat a odbourávat ho.
 • Eliminovat používání chemických přípravků na vlasy – používání stylingových přípravků, šamponů se škodlivými látkami a dalších toxických vlasových produktů vlasy příliš namáhá.

Jaké tipy pro podporu růstu vlasů máte vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Plchová

Zobrazit další články