Med a jeho pozitivní účinky na pokožku obličeje: Zničí akné, pomáhá i proti ekzému a lupénce

Med přináší mnoho zdravotních přínosů nejen pro zdraví vašeho organismu, ale také pokožku. Stačí jej správně aplikovat a výsledky pocítíte téměř ihned.

i Zdroj fotografie: Davide Vizzini / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Med zná většina lidí pouze jako ingredienci do pokrmů nebo lahodné sladidlo do teplého čaje. Jedná se však o účinné přírodní léčivo, které je plné důležitých rostlinných látek a užitečných bakterií – právě díky nim podle Debra Rose Wilson disponuje mnoha pozitivními účinky na zdraví pokožky, a to zejména co se týče léčby akné, hojení jizev a vyrovnávání tónu pleti. Pokud tedy i vás trápí tyto nepříjemné kosmetické známky na obličeji, můžete jej zkusit aplikovat a zajistit si tak konečně dokonalý vzhled. Je to velmi snadné.

Med a jeho účinky na obličej 

Syrový med obsahuje dlouhou řadu prospěšných složek pro lidskou pleť, a to zejména co se týče pacientů trpících akné nebo autoimunitních kožních onemocnění, jako je ekzém nebo lupénka – jeho pravidelná aplikace má dokonce tendenci účinně regulovat přemnožení bakterie Candida. Obecně se jedná o přírodní prostředek, který pomáhá vyrovnávat bakterie na vaší pokožce, což z něj činí právě skvělý produkt pro přirozené odstranění nevzhledných pupínků na obličeji (navíc je podle mnohých výrazně účinnější než komerční prostředky). 

Je také důležité zmínit, že med urychluje hojivé procesy kožních buněk. Pokud se tedy na vaší pokožce objevily skvrny nebo ekzém, stačí jej nanést na postižená místa a hustá tekutina vám pomůže urychlit regenerace a zmírnit zánět. Dále je pak také toto přírodní léčivé považováno za přírodní exfoliátor, což znamená, že jeho použití na obličej pomáhá odstraňovat suchou, matnou pokožku a podporovat růst nových kožních buněk.

Aplikace medu na obličej

Aplikace medu na obličej je poměrně jednoduchá. Přesto však existuje několik různých způsobů, jak ji provést. Pokud vás ovšem trápí akné, lupénka nebo například ekzém, stačí jej bodově nanést na postižená místa obličeje a poté nechat působit několik minut – nejdůležitější je především používat k léčbě těchto chronických stavů nepasterizovaný med, jako je například manukový med. Je také nezbytné, aby med, který používáte, vždy obsahoval zdravé bakterie, neboť právě díky nim je natolik účinný, aby vás zbavil akné. 

Jedním z dalších způsobů, jak aplikovat med na obličej, je smíchat ho s dalšími léčivými ingrediencemi a vytvořit tak zklidňující pleťovou masku. Ještě však předtím, než jej aplikujete, vždy raději proveďte test všech ostatních složek, abyste se ujistili, že na ně nebudete mít alergickou reakci. Mezi ty nejúčinnější kombinace patří směs medu a skořice. Tu si můžete připravit následujícím způsobem: 

  • Vložte 3 lžičky medu do misky a zahřejte jej, aby získal tekutou konzistenci.
  • Poté k medu přidejte 1 lžičku čerstvě namleté skořice a pořádně ingredience zamíchejte.
  • Hotovou směs naneste na pokožku a nechte ji působit 8 až 10 minut.
  • Poté směs zcela opláchněte teplou vodou a osušte pokožku obličeje.  
  • A máte hotovo!
iZdroj fotografie: Pixabay

Med je také skvělý přírodní prostředek, který vám pomůže zesvětlit a rozjasnit pleť. To především díky jeho exfoliačním vlastnostem, které mu umožňuji odstraňovat odumřelé kožní buňky – právě kvůli nim vaše pleť vypadá matně. Jeho pravidelným nanášením na obličej pocítíte změny již během několika dní. 

Jak se aplikace medu na obličej osvědčila vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články