Plakejte, když se vám chce, je to důležité | JakZdravě.cz

Pláč léčí: Reguluje krevní tlak a přirozeně detoxikuje tělo. Využijte přirozený antistresový elixír

Pláč je tradiční reakcí na určitý podnět, většinou na nějakou smutnou událost a bolest. Ovšem, pláč také dokáže léčit některá onemocnění, prozradíme vám která.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Říká se, že ženy pláčou alespoň třikrát do měsíce. U mužů je to jiné, podle provedených výzkumů, kde byli muži tázáni, kolikrát do měsíce pláčou, vyšlo najevo, že pláčou přibližně jednou do měsíce, ovšem někteří vůbec. Pláč není projev slabého člověka, léčí nejen duši, ale i jiné zdravotní komplikace, o kterých byste to možná ani neřekli.
Pláč vás dokáže zbavit stresu

Již v roce 2014 byly provedeny studie, které poukázaly na to, že pláč je skvělým lékem na stres. Uvolňuje napětí a lidé se po něm cítí mnohem lépe. Tento pocit samozřejmě nepřijde okamžitě, ale s odstupem pár minut. Jakmile se tělo začne uvolňovat, přestáváme plakat. Samotný pláč spustí parasympatický systém, který má pro mozek člověka uklidňující efekt. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Pomůže s vysokým krevním tlakem

S tímto zdravotním problémem není radno si zahrávat. Způsobuje totiž nemalé potíže. Například mrtvici, srdeční infarkt, demenci, ale i selhání ledvin a mnoho jiných onemocnění. Nejen, že je potřeba vysoký krevní tlak okamžitě konzultovat s lékařem, ale studie zjistily, že pláč dokáže tlak udržet pod kontrolou, a dokonce i snížit srdeční puls.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyplaví se prach, ale i jiné toxiny z těla

Slzy jsou dokonalým prostředkem, jak vyčistit oči od nečistot, se kterými se setkáváte každý den. Například prach, kouř a jiné látky. Také se pomocí pláče začnou vyplavovat toxiny uložené v těle v důsledku stresu. Nadledvinky začnou produkovat kortizol, což způsobí lepší náladu a takzvaný pocit lehkosti. Jistě jste si všimli, že po pláči se cítíte najednou lépe a lehčí. 


iZdroj: Depositphotos

Snížení hladiny manganu

Mangan je jeden z minerálů vyskytující se v lidském těle. S pláčem se vyplavuje a nám se jednoduše ulevuje. Snižuje úzkost, podrážděnost, ale i agresivitu. Takže pokud pociťujete zlobu nebo jiné nervové vypětí, nebojte se plakat, pláč vám jednoznačně pomůže. Budete se cítit lépe a vaše nálada, ale i pocit agrese se zlepší.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Nebojte se, v slzách je síla

Až vás zastihne pocit bolesti v určité emocionální situaci, nebojujte se slzami a pusťte je ven, rozhodně vám to pomůže. Vždy myslete na to, že vás slzy léčí, a vždy přináší něco dobrého. Jestliže máte potřebu plakat, ale nacházíte se ve společnosti, kde je nevhodné prolít slzy, odeberte se na klidné místo a pomocí pláče si ulevte. Obejměte své milované, bude vám lépe. 

Jak jste na tom s pláčem vy? Pociťujete při něm úlevu?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů