Zničení stařeckých skvrn, mateřských znamének, bradavic i černých teček přirozeně: Babské rady, které fungují

Příroda má lék téměř na všechno. Tyto přípravky vám pomohou zatočit s pigmentovými či stařeckými skvrnami, bradavicemi i černými tečkami.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho lidí trápí nejrůznější kožní nedokonalosti. Některé z nich, jako například bradavice, jsou virového původu. Ale jak vysvětluje zdravotník Gerhard Whitworth, R.N., mezi nejčastější příčiny kožních problémů, jako jsou černé tečky, stařecké a pigmentové skvrny, patří stárnutí, nezdravá strava nebo životní styl a stres. Naštěstí lze všechny tyto problémy snadno vyřešit pomocí přírodních prostředků, přičemž následující jsou neuvěřitelně účinné.

Bradavice

Bradavice jsou neškodné kožní výrůstky způsobené lidským papilomavirem (HPV). Většina přírodních způsobů léčby bradavic není podložena mnoha výzkumy. V minulosti však lidem pomohly. Protože tyto léčebné postupy obvykle nejsou drahé ani škodlivé, může stát za to je vyzkoušet.

iZdroj fotografie: Klaus D. Peter / Creative Commons / CC BY

Smíchejte dvě lžíce citrónové šťávy a dvě lžíce medu a směs naneste na bradavici přes noc, zakryjte ji a zajistěte obvazem. Okolní kůži chraňte zinkovou směsí nebo vazelínou. Vyzkoušet můžete také kvalitní esenciální oleje. Například čajovníkový olej má antimikrobiální a exfoliační vlastnosti. Malá studie zjistila, že lokální ošetření bradavic olejem z čajovníku pomohlo snížit výskyt bradavic již během 12 dnů.

Stařecké a pigmentové skvrny

Kožní skvrny (akrochordony) jsou velmi časté nezhoubné kožní výrůstky, které se vyskytují přibližně u poloviny dospělých. Není jisté, co je způsobuje, ale za hlavní příčinu se považuje podráždění nebo tření kůže. Obvykle mají tělovou nebo hnědou barvu. Stařecké a pigmentové skvrny jsou malé ploché tmavé skvrny na kůži. Jsou různě velké a obvykle se objevují na místech vystavených slunci, jako je obličej, ruce, ramena a paže. Stařecké skvrny se také nazývají sluneční skvrny, jaterní skvrny a solární lentigines.

Smíchejte lžičku mrkvové šťávy, lžičku zakysané smetany a jeden žloutek a masku naneste na čistou pokožku. Po 20 minutách opláchněte. Vyzkoušet můžete také tento bělící recept: Smíchejte trochu soli a citronové šťávy a namočte do směsi gázu. Směsí potírejte tmavé skvrny, abyste je vybělili.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Černé tečky

Černé tečky se tvoří, když se ucpe vlasový folikul v kůži. Odumřelé kožní buňky a přebytečná mastnota se shromažďují v otvoru folikulu a vytvářejí bouli. Pokud se kůže nad hrbolkem otevře, působení vzduchu způsobí, že zátka zčerná, a tím se vytvoří černá tečka.

Pomocí mixéru rozmixujte vaječný bílek, přidejte lžičku citronové šťávy a masku nanášejte ve vrstvách každých 5 minut podle toho, jak maska na obličeji zasychá. Poté ji odstraňte vatovým tamponem namočeným v teplém černém čaji.

Další doporučení

Kromě výše zmíněných receptů se řiďte těmito jednoduchými radami, aby vaše pleť byla dlouho zdravá a zářivá:

  • Chraňte svou pokožku před sluncem používáním opalovacího krému a ochranného oblečení.
  • Jezte zdravou a vyváženou stravu bohatou na ovoce, zeleninu, celozrnné obiloviny a libové bílkoviny, které dodají živiny zlepšující zdraví pokožky.
  • Vyhýbejte se kouření, protože urychluje stárnutí pokožky a způsobuje vrásky.
  • Snižte stres.
  • Ošetřujte pleť šetrně, vyhýbejte se produktům, které obsahují drsné chemikálie, a udržujte ji hydratovanou.

Co na kožní problémy nejvíce pomohlo vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články