Známá bylinkářka radí: Psoriáza a akné mizí už po prvním použití, stačí použít tuto bylinku

Psoriáza a další kožní onemocnění mohou velmi snadno znepříjemnit váš každodenní život. Pokud trápí i vás, vyzkoušejte lék z této bylinky.

kožní problémy i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud se již nějakou dobu potýkáte s psoriázou či jiným kožním onemocněním, určitě byste to neměli nechat bez konzultace s lékařem. Jedná se totiž o nebezpečné problémy, které mohou velmi snadno ovlivnit váš každodenní život, a proto je dobré začít s léčbou ihned. Není však nutné k tomu používat drahé léky plné chemie – jak totiž uvádí lékařka Imashi Fernando, skvěle vám s tím pomohou levné a účinné bylinky, jako je například ořechový list. 

Domácí lék proti kožním onemocněním 

Mnoho bylinkářů nedá na účinnost přírodní medicíny dopustit, a to z dobrého důvodu. Pokud totiž zvolíte správný mix ingrediencí a aplikujete ho na postižená místa, můžete se zbavit nepříjemných problémů již během pár dní. To platí jak pro nevzhledné akné, tak například i psoriázu, ekzémy, dermatitidu, vyrážky, kožní alergie a mnoho dalšího. V případě, že se tedy s některým z nich potýkáte i vy, připravte si následující bylinky: 

  • ořechové listy
  • dubovou kůru
  • vrbovou kůru
  • kopřivu
  • měsíček
ruce postižené lupénkou iZdroj fotografie: Depositphotos
Správná bylinná směs dokáže zatočit s kožními nemocemi již během pár dní

Ty smíchejte ve stejném množství do jedné uzavíratelné dózy a poté ze směsi odeberte tři čajové lžičky a zalijte je sedmi decilitry vroucí vody. Horký nápoj zakryjte a nechte třicet minut louhovat, načež ho sceďte a vypijte – pro získání nejlepších výsledků byste si měli dle serveru MedicalNewsToday každý den dopřát minimálně 3 šálky, a to nejlépe půl hodiny před jídlem. Již během první ochutnávky si budete moci všimnout změn.

5 příznaků nedostatku živin, které odhalíte pohledem do zrcadla. Jejich doplnění vyřeší řadu kožních problémů

Další možností aplikace směsi je přímo na pokožku, a to ve formě zábalu. Do tekutiny tedy namočte ručník a ten přiložte na postiženou oblast. Můžete ho nechat působit klidně hodiny, aby měla pokožka dostatek času na regeneraci. Po měsíci užívání tohoto přírodního léku je však dobré dopřát si týdenní pauzu. Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších zdravotních přínosech kopřivy a jak ji využít ve svůj prospěch. 

Jak se tyto bylinky osvědčily vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články