Přírodní prostředky proti migréně: Pomáhá přiložit na čelo banánovou slupku, bylinky i kofein

Přírodní prostředky proti migrénám jsou dostupnou, účinnou a zdravou alternativou léků proti bolesti. Účinných bylinek a rostlin je poměrně velké množství, stačí si jen vybrat.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Mnoho lidí trpí intenzivními bolestmi hlavy, které doprovází citlivost na světlo, nevolnost, pulzující bolest a napětí v krku a zádech. Volně prodejné léky většinou nepřinášejí úlevu nebo mají vedlejší účinky. Proto je často lepší použít jiné, zdravější alternativy ke zklidnění bolestí. Vědkyně Debra Rose Wilson, Ph.D. nedá kupříkladu dopustit na banánové slupky, existuje ale ještě několik jiných metod. Toto jsou některé z těch nejúčinnějších:

Kofein

Kofein tlumí bolest při migréně, proto je často součástí léků. Zmírňuje totiž zánět, který migrénu způsobuje. Navíc v kombinaci s volně prodejným lékem na bolest hlavy uleví od bolesti ještě rychleji, protože se stává o 40 % účinnějším. Mějte však na paměti, že byste si vždy měli dávat pozor, abyste si na něm nevytvořili závislost, protože jeho nedostatek by následně také mohl vyvolávat bolesti hlavy.

Zázvor

Studie provedená v roce 2014 zjistila, že prášek z kořene zázvoru má srovnatelné účinky s jinými léky na migrénu na předpis a nezpůsobuje žádné vedlejší účinky.

Banánový a ledový obklad

Přikládání studeného obkladu na hlavu a na krk zmírňuje migrénu. Na čelo také přiložte banánovou slupku, a protože kůže absorbuje draslík v ní obsažený, vaše bolest zmizí.

Řimbaba obecná

Užívání řimbaby, ať už ve formě doplňku stravy, čaje nebo extraktu, zabraňuje migrénám a léčí je.

Lněné semínko

Opakující se migrény jsou často důsledkem zánětu, který lze léčit zvýšeným příjmem omega-3 mastných kyselin. Mleté lněné semínko a lněný olej jsou bohaté na omega-3, proto můžete zkusit přidávat mleté lněné semínko do polévek nebo salátů nebo použít lněný olej jako základ salátové zálivky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Levandulový olej

Převařte v hrnci litr vody a poté přidejte 8 kapek levandulového oleje. Tato uklidňující pára při inhalaci zklidní bolesti hlavy způsobené napětím. Kromě toho si můžete několika kapkami levandulového oleje masírovat spánky.

Devětsil

Extrakt z květů devětsilu lékařského stimuluje průtok krve do mozku. K léčbě migrény užívejte dvakrát denně 50 až 75 miligramů devětsilu ve formě tablet. 

Bazalkový olej

Bazalkový olej je silný přírodní svalový relaxant, který zklidňuje bolesti hlavy, jež jsou důsledkem svalové bolesti a napětí. Při vaření jím můžete nahradit olivový olej, abyste uvolnili svaly a zmírnili migrenózní bolesti.

Pohanka

Je bohatým zdrojem rutinu, což je flavonoid, u něhož bylo prokázáno, že zmírňuje zánět, který je hlavním viníkem migrény. Proto ji určitě zařaďte do svého každodenního jídelníčku.

Rada na závěr

Kromě užívání těchto přírodních prostředků je vhodné provést i několik změn celkového životního stylu. Snažte se stravovat co nejzdravěji a můžete vyzkoušet například jógu, meditaci, cvičení a procházky v přírodě. Tím zvládnete stres, dodáte tělu potřebné živiny a zmírníte migrenózní bolesti.

V případě, že jsou vaše bolesti příliš intenzivní a úporné, můžete také vyzkoušet akupunkturu nebo léčbu biofeedbackem. Než však sáhnete po volně prodejných lécích, ujistěte se, že jste vyzkoušeli všechny přírodní způsoby, jak si pomoci.

Jaké přírodní prostředky při bolestech hlavy ulevují vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články