4 hlavní příznaky, že je tělo plné toxinů: Patří mezi ně i nadváha a podráždění

Pojem detoxikace organismu dnes není ničím neznámým. K tomu je ale potřeba vědět, kdy je nejvyšší čas tělo v odstraňování škodlivin podpořit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý den do vašeho těla proudí velké množství škodlivých látek – z chemicky ošetřených potravin, z ovzduší i kosmetiky. Ačkoli je tělo uzpůsobené k tomu, aby se toxinů dokázalo samo zbavovat, je dobré mu s tím někdy pomoct. Přece jen se může stát, že se toxiny nahromadí a tělo je nebude stíhat odbourat. Následující příznaky vám pomohou zjistit, že už byla překročena pomyslná ryska snesitelného množství škodlivin v těle.

1. Nevábný dech

Když se v těle hromadí škodlivé látky, má to negativní dopad na vnitřní orgány a celkové fungování organismu. Jedním z hlavních příznaků je zápach z úst. Nejpravděpodobnější příčinou jsou bakterie v dutině ústní, ale mohou tak volat o pomoc i játra nebo žaludek v případě, že nestíhají (nebo nedokážou) odbourat škodlivé látky z těla ven.

2. Časté vyprazdňování

Chodíte hodně často na toaletu? Pak je to jasný příznak, že máte v těle příliš mnoho škodlivin. Časté močení nebo chození na velkou je ale na druhou stranu dobře, protože právě tímto způsobem se tělo přirozeně toxinů zbavuje. Při hromadění toxinů v těle se tak dočkáte částečné úlevy, přesto to berte jako varování, že je na čase tělu pomoci.

3. Podráždění a tělesný pach

Dalším signálem, že vaše tělo přetéká toxiny, může být podráždění pokožky po používání parfémů a dalších kosmetických výrobků. I přes ně vás pravděpodobně bude obtěžovat nepříjemný tělesný zápach, který je způsoben nadměrným pocením. To je totiž další přirozený způsob vašeho těla, jak se škodlivin zbavit. Často se k těmto příznakům přidává ještě bolest hlavy nebo nevolnost.

Muž čichající si do podpaží – ohrnuje nos, takže pravděpodobně páchne iZdroj fotografie: Freepik

4. Neporazitelná nadváha

Jestliže trpíte nadváhou a nedaří se vám žádným způsobem zhubnout, mohou být na vině toxiny v těle, které vám v tom brání. Může za tím být samozřejmě i nevhodná strava, hormonální problém nebo prostě málo pohybu. Zajímavé je, že právě například pesticidy v těle vážou tuky a brání jejich uvolňování. Najeďte zodpovědně na zdravý životní styl a zkuste své tělo detoxikovat. Nejlepší je vsadit na detoxikaci přirozenými způsoby. V praxi to znamená, že podpoříte tělo v tom, co dělá tím, že mu nebudete cpát do těla další toxiny.

Jaké způsoby detoxikace vám pomáhají cítit se lépe?

Zdroj:
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům