4 hlavní příznaky, že je tělo plné toxinů: Patří mezi ně i nadváha a podráždění

Pojem detoxikace organismu dnes není ničím neznámým. K tomu je ale potřeba vědět, kdy je nejvyšší čas tělo v odstraňování škodlivin podpořit.

onemocnění jater i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý den do vašeho těla proudí velké množství škodlivých látek – z chemicky ošetřených potravin, z ovzduší i kosmetiky. Ačkoli je tělo uzpůsobené k tomu, aby se toxinů dokázalo samo zbavovat, je dobré mu s tím někdy pomoct. Přece jen se může stát, že se toxiny nahromadí a tělo je nebude stíhat odbourat. Následující příznaky vám pomohou zjistit, že už byla překročena pomyslná ryska snesitelného množství škodlivin v těle.

1. Nevábný dech

Když se v těle hromadí škodlivé látky, má to negativní dopad na vnitřní orgány a celkové fungování organismu. Jedním z hlavních příznaků je zápach z úst. Nejpravděpodobnější příčinou jsou bakterie v dutině ústní, ale mohou tak volat o pomoc i játra nebo žaludek v případě, že nestíhají (nebo nedokážou) odbourat škodlivé látky z těla ven.

2. Časté vyprazdňování

Chodíte hodně často na toaletu? Pak je to jasný příznak, že máte v těle příliš mnoho škodlivin. Časté močení nebo chození na velkou je ale na druhou stranu dobře, protože právě tímto způsobem se tělo přirozeně toxinů zbavuje. Při hromadění toxinů v těle se tak dočkáte částečné úlevy, přesto to berte jako varování, že je na čase tělu pomoci.

3. Podráždění a tělesný pach

Dalším signálem, že vaše tělo přetéká toxiny, může být podráždění pokožky po používání parfémů a dalších kosmetických výrobků. I přes ně vás pravděpodobně bude obtěžovat nepříjemný tělesný zápach, který je způsoben nadměrným pocením. To je totiž další přirozený způsob vašeho těla, jak se škodlivin zbavit. Často se k těmto příznakům přidává ještě bolest hlavy nebo nevolnost.

Muž čichající si do podpaží – ohrnuje nos, takže pravděpodobně páchne iZdroj fotografie: Freepik

4. Neporazitelná nadváha

Jestliže trpíte nadváhou a nedaří se vám žádným způsobem zhubnout, mohou být na vině toxiny v těle, které vám v tom brání. Může za tím být samozřejmě i nevhodná strava, hormonální problém nebo prostě málo pohybu. Zajímavé je, že právě například pesticidy v těle vážou tuky a brání jejich uvolňování. Najeďte zodpovědně na zdravý životní styl a zkuste své tělo detoxikovat. Nejlepší je vsadit na detoxikaci přirozenými způsoby. V praxi to znamená, že podpoříte tělo v tom, co dělá tím, že mu nebudete cpát do těla další toxiny.

Jaké způsoby detoxikace vám pomáhají cítit se lépe?

Zdroj:
Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články