Nejčastější příznaky vysokého krevního tlaku a přírodní prostředky k jeho snížení. Pomáhá červená řepa i česnek

Vysoký krevní tlak s sebou nese mnoho zdravotních rizik, které by měl znát každý. Lékařka Judith Marcin, M.D. radí, jak rozpoznat příznaky tohoto problému a jak jej lze účinně řešit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vysoký krevní tlak může být způsoben mnoha faktory, jako je například nadměrný příjem soli, nevyvážená strava a špatná hydratace. Ačkoliv riziko tohoto problému mnoho lidí nebere na vědomí, je důležité, abyste se před ním chránili, neboť může způsobovat nebezpečná onemocnění, včetně dlouhodobého poškození ledvin a zvýšeného rizika vzniku infarktu a mrtvice. 

Příznaky vysokého krevního tlaku

Na vysoký krevní tlak vás mohou kromě chytrých hodinek a lékaře upozornit také některé příznaky, jako například: 

  • únava
  • závratě
  • oteklý obličej
  • nervozita
  • bolesti hlavy
  • rychlý puls
  • krvácení z nosu
  • zvonění v uších
  • nadměrné pocení
  • dušnost

Je důležité si uvědomit, že pokud patříte mezi skupinu lidí s chronickým vysokým krevním tlakem, měli byste o sebe pečovat celý svůj život a každý den jej sledovat – například právě chytrými hodinkami. V případě, že nechcete užívat léky na jeho snížení nebo vám stále dělá problém dostat jej pod kontrolu, níže se můžete podívat na přírodní prostředky, jak krevní tlak přirozeně snížit. 

Citronová šťáva

Citron je bohatý na antioxidanty, které přirozeně snižují krevní tlak, a obsahuje depurativum, jenž odstraňuje ztuhlost cév. Také je dobrým zdrojem vitamínu B, který pomáhá zabraňovat srdečnímu selhání. Pokud se tedy chcete zbavit vysokého krevního tlaku, oloupejte citron, nakrájejte je na plátky, vložte do mixéru, přidejte hrst čerstvé petrželky a vše rozmixujte. Poté nápoj pijte každý den na lačný žaludek.

Směs česneku, cibule a citronu

Vložte do mixéru nakrájenou cibuli, sedm stroužků česneku a šťávu z jednoho citronu. Poté do směsi přilijte vodu, vše pořádně rozmixujte a nechte přes noc odstát. Ráno směs opět sceďte, rozdělte ji na 9 částí a pijte ji po dobu devíti po sobě jdoucích dnů. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Artyčok

Další zdravou potravinou při hypertenzi může být artyčok. Ten díky svým močopudným vlastnostem pomáhá odstraňovat přebytečnou tekutinu z těla, což přispívá ke snížení vysokého krevního tlaku. Navíc obsahuje draslík, který pomáhá stimulovat krevní oběh. 

Červená řepa 

Červená řepa je velmi užitečná potravina, která vám snadno pomůže dostat krevní tlak pod kontrolu. To především díky obsahu dusičnanů, které uvolňují cévy a rozšiřují je, což napomáhá ke stimulaci krevního oběhu a snížení krevního tlaku. 

Jak proti vysokému krevnímu tlaku bojujete vy? 

Zdroj: Healthline, Healthline, Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články