4 jednoduché ranní rituály, které vyléčí bolesti kloubů i hypertenzi

Na bolavé klouby či vysoký tlak existuje spousta léků, které vám doporučí lékař. Zkuste tyto jednoduché 4 ranní rituály a zbavte se problémů i předepsaných léků.

koleno i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Utrpení a bolest jsou dva aspekty, které by neměly být součástí života žádného člověka. Spousta lidí je však ignoruje nebo je řeší až ve chvíli, kdy jim nezbývá nic jiného, než vyhledat odbornou pomoc. Přitom k předcházení těmto problémům stačí jen pár jednoduchých rituálů a změn, aby se člověk cítil lépe, díky čemuž by nadále takové problémy nemusel řešit.

Dodržujte ranní rutiny

K vyřešení problémů s bolavými klouby nebo například hypertenzí je zapotřebí nastavit si ranní rutiny. Tyto každodenní rituály je však potřeba striktně dodržovat. Disciplína je v tomto případě velice důležitá, protože musíte nastavené rutiny dodržovat bez výjimek a úlev. Úlevou vám bude váš lepší zdravotní stav i pocit bez bolesti. K těmto rutinám je velice vhodné připojit také zdravou životosprávu, díky které budete i více fit.

Voda je důležitá

První dva kroky ranních rituálů jsou spojeny s konzumací pouhé vody. V prvním případě si dejte sklenici teplé vody ihned po probuzení, nikdy nevolte vychlazenou vodu z lednice. Teplá voda neutralizuje kyselost nahromaděnou v těle během spánku. Navíc zrychlí vaše trávení a zlepší funkci střev během celého dne. Jako bonusový benefit je pak také to, že budou vaše buňky co nejdříve zásobovány živinami a kyslíkem, kde ke zlepšení efektivity tohoto procesu pomůže právě sklenice teplé vody.

Přibližně 15 minut po vypití první sklenice vody si připravte druhou. Tentokrát se bude jednat o ohřátou vodu. Vodu tedy ohřejte a dle chuti či potřeby si do ní klidně přidejte trochu citronové šťávy nebo medu. Tato procedura vám pomůže k lepšímu trávení během dne, k udržování či redukci tělesné hmotnosti a čistší pokožce. Zároveň je benefitem také to, že díky tomuto rituálu začne vaše tělo odvádět přebytečnou vodu z těla pryč.

voda iZdroj fotografie: Pixabay

Pomáhá i smoothie

Třetím krokem během ranních rutin je obyčejné smoothie. K němu budete potřebovat 1 celý banán, jablko či hrušku, pokud chcete, tak lžičku medu, 1 lžíci lněných nebo chia semínek a 2 lžíce semínek sezamových. Semínka nejdříve alespoň na hodinu či více namočte do vody, ne však déle jak na 7 hodin. Veškeré ingredience pak jen dejte do mixéru, rozmixujte a smoothie vypijte. Tím podpoříte svůj imunitní i kardiovaskulární systém a posílíte své klouby či vlasy.

Zelená šťáva s vitamíny

Poslední ranní rutinou by měla být takzvaná zelená šťáva, díky které dodáte tělu veškeré potřebné vitamíny. Tato šťáva se skládá z 1 listu mangoldu či zelí, hrstky listů petržele, kopru a špenátu, jedné mrkve, 1 ks jablka a 1 ks řapíkatého celeru či brokolice. Ke všemu přidejte asi 200 ml vody, vše rozmixujte a vypijte přibližně půl hodiny po smoothie. Tímto dokončíte své ranní rutiny. Vyhněte se tučným pokrmům, první výsledky pak pocítíte přibližně za 3 dny a po měsíci se budete cítit jako nový člověk bez bolestí.

Jaké ranní rituály pro své zdraví vykonáváte vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články