Pročištění tlustého střeva a snížení krevního tlaku. Potřeba jsou jen dvě potraviny

Abyste pročistili svá střeva a pomohli tělu regulovat krevní tlak, nemusíte užívat komerční léky plné chemikálií. Skvěle vám postačí dvě levné potraviny.

i Zdroj fotografie: Flickr
                   

Očista tlustého střeva je velmi důležitý proces, který by jednou za čas měl provádět naprosto každý – vlivem současné doby se totiž do těla mohou dostávat nebezpečné toxiny, které tento orgán zatěžují a narušují jeho funkci. Naštěstí si však můžete velmi snadno pomoci, a to osvědčenou kombinací jablečného octa a medu. Ta vám navíc usnadní regulaci krevního tlaku a ochrání vás tak před mnoha nemocemi, jako je srdeční infarkt nebo mozková mrtvice. Pravidelná konzumace těchto přírodních potravin toho však nabízí mnohem více. 

Kombinace jablečného octa a medu

Kombinace jablečného octa a medu přináší pro lidské tělo neuvěřitelné výhody. Takový nápoj často užívají lidé na dietě a zastánci tradiční medicíny – jeho pravidelná konzumace totiž pomáhá čistit organismus od nahromaděných toxinů a těžkých kovů, které mohou narušovat funkce některých orgánů a zvyšovat riziko vzniku mnoha nemocí. Kromě toho jsou obě potraviny bohaté na draslík a hořčík, důležité minerály, které pomáhají regulovat hladinu sodíku v krvi a normalizovat krevní tlak. 

Obecně má tento jedinečný nápoj řadu léčivých vlastností, jako je například ochrana před infekcemi, prevence plísňových onemocnění a mnoho dalších. Jeho příprava je přitom velmi jednoduchá – budete potřebovat následující ingredience: 

 • 250 gramů teplé vody
 • 2 polévkové lžíce medu
 • 2 polévkové lžíce jablečného octa

S přípravou začněte tak, že do šálku teplé vody přidáte jablečný ocet a med. Ingredience dobře promíchejte, dokud se med zcela nerozpustí, a máte hotovo. Abyste získali co nejlepší výsledky, pijte každý den 250 mililitrů tohoto nápoje ráno a večer – průběh léčby by měl trvat nejméně 3 měsíce. 

Další přínosy léčivé kombinace  

Obě ingredience nabízí řadu dalších užitečných přínosů pro lidské zdraví. Co se týče jablečného octa, je to především: 

 • Regulace hladiny cukru v krvi: Účinně snižuje hladinu cukru v krvi a zlepšuje citlivost na inzulin.
 • Podporuje trávení: Konzumace jablečného octa při jídle může podpořit trávicí procesy a zlepšit vstřebávání živin.
 • Působí protizánětlivě: Obsahuje antioxidanty, které mohou pomoci snižovat záněty v těle.
 • Regulace hladiny cholesterolu: Odborníci naznačují, že jablečný ocet může snižovat hladinu celkového cholesterolu a triglyceridů v krvi.
 • Podporuje hubnutí: Pomáhá zvýšit pocit sytosti a snížit chuť k jídlu, což může vést ke snadnějšímu úbytku hmotnosti.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Mezi nejzajímavější zdravotní přínosy medu patří poté: 

 • Ochrana organismu: Obsahuje různé antioxidanty, které pomáhají chránit buňky před poškozením způsobeným volnými radikály.
 • Snižuje zánět v těle: Má přirozené protizánětlivé účinky, díky kterým může pomoci snižovat záněty v těle.
 • Podporuje hojení ran: Jeho antimikrobiální vlastnosti mohou pomáhat při hojení drobných poranění a popálenin.
 • Poskytuje energii: Med je díky svému obsahu přírodních cukrů skvělým zdrojem energie. Je také často využíván sportovci pro zvýšení výkonu.
 • Může podporovat zdravý spánek: Díky obsahu přírodního cukru a aminokyseliny tryptofanu může med pomoci uvolňovat serotonin, který hraje důležitou roli při spánku. 

Jak se tato skvělá kombinace osvědčila vám?

Zdroj: Zdrave
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články