Na křečové žíly pomůže obyčejný ocet nebo aloe vera

Všechny nemoci se nejlépe léčí v počátečních stádiích. Jinak tomu není ani u křečových žil, též nazývaných varixy. Odhalte časné příznaky a bojujte od první chvíle.

i Zdroj fotografie: ER and Jenny / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Za vznikem křečových žil může stát genetická predispozice. Znamená to, že pokud vaši rodiče trpěli na křečové žíly, pravděpodobně se s nimi budete potýkat i vy. Zdravotní sestra Cynthia Cobb, která se specializuje na estetiku, varuje, že pokud nejsou křečové žíly včas léčeny, mohou se stát opravdu závažným problémem.

Domácí recept, který pomáhá

Na křečové žíly, hlavně pokud jsou potíže teprve na svém počátku, může pomoci řada přírodních receptů. Mezi ně patří také recept z aloe vera, jablečného octa a mrkve.

Co budete potřebovat?

  • půl sklenice aloe vera
  • jablečný ocet
  • půl hrnku mrkve

Postup přípravy:

  1. Nakrájejte mrkev na malé kousky a rozmixujte v mixéru.
  2. Přidejte aloe, propracujte a míchejte tak, aby vám vznikla pastovitá směs. Obě ingredience by se měly spojit.
  3. Jakmile budete mít hotovo, přidejte jablečný ocet. Množství přizpůsobte konzistenci, výsledkem by měla být roztíratelná krémová hmota.
  4. Hotový krém vložte do uzavíratelné nádoby, se kterou se vám bude snadno manipulovat.

Aplikace a dávkování:

Malé množství krému naneste na problematické místo a nechte 30 minut působit. Poté smyjte studenou vodou.

Obrázek popisující rozdíl mezi normálními a křečovými žilami iZdroj fotografie: Freepik

Křečové žíly se nejlépe léčí na počátku

Největší účinek mají veškeré léčebné metody ve formě mastí a krémů v počáteční fázi onemocnění. Začínající křečové žíly poznáte podle vyrážky, která se objevuje jako následek podráždění při špatném proudění krve dolními končetinami. Kromě otoku si tedy všimnete zánětlivé vyrážky v oblasti bérce, kotníku a chodidel. Postižená kůže může být zčervenalá, svědivá, suchá nebo prostě jen podrážděná. A to je nejvyšší čas pro léčbu.

Další přírodní metody, které mohou pomoci

Pro zpomalení nebo zabránění zhoršování křečových žil může pomoci upravit životní styl. To zahrnuje snížit příjem soli, dbát na dostatečný příjem tekutin a vitamínu C. Důležitý je pravidelný pohyb a udržování zdravé tělesné váhy. Pokud dlouho stojíte nebo sedíte, ledujte problematickou oblast a každé dvě hodiny si dejte na 15 minut nohy nahoru. Pomáhá také nošení kompresních punčoch. Vyzkoušet můžete i babské rady pro boj s křečovými žilami.

Co pomáhá zmírňovat projevy křečových žil vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články