Na zdravé a krásné vlasy pomůže směs medu a citronu

Med a citron posilují nejen imunitní systém, ale také vlasy, nehty a zrak. Obě potraviny jsou nabité antioxidanty a množstvím dalších prospěšných látek.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

 V poslední době se stále více lidí obrací k přírodním a tradičním metodám péče o vlasy. Jedním z nejoblíbenějších spojení je kombinace medu a citronu. Tyto přírodní ingredience totiž nejsou jen skvělými pomocníky v kuchyni, ale jak vysvětluje nutriční specialista Gerhard Whitworth, R.N., mají také některé úžasné vlastnosti, které zlepšují kvalitu vlasů a podporují jejich růst.

Proč vlasům svědčí právě med a citron

Citrony obsahují velké množství vitamínu C a stejně jako med obsahují značnou dávku antioxidantů. Jejich použití na vlasy je tak nezatěžuje jako použití chemických prostředků. Citrony mají zesvětlující účinky, které jsou nejvíce patrné u světlejších odstínů vlasů. Působí také jako přírodní rozjasňovač a kyselina citronová obsažená v citronech pomáhá proti lupům a snižuje mastnotu. 

Med napomáhá růstu vlasů, což potvrdila i vědecká studie z roku 2013. Zvyšuje také jejich lesk a může je i lehce zesvětlit, stejně jako citron. Zesvětlující účinky jsou v případě medu způsobeny glukózou a enzymem zvaným glukózooxidáza. Tento enzym glukózu rozkládá a v průběhu tohoto procesu vzniká peroxid vodíku. Ten má schopnost vybělit melanin, vlasový pigment. Med dále zvyšuje odolnost vlasů, posiluje je a zabraňuje jejich vypadávání. Zlepšuje zdraví pokožky hlavy a může pomoci i při kožních problémech, které zdraví a vzhled vlasů ovlivňují.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak vyrobit přírodní posilující směs z medu a citronu

Tato přírodní posilující směs je poměrně jednoduchá na přípravu a potřebné ingredience máte pravděpodobně doma. Je třeba ji používat pravidelně třikrát denně, vždy půl hodiny před jídlem. Viditelných výsledků dosáhnete již za několik týdnů. Vzhledem k tomu, že se užívá vnitřně, kromě vlasů posílíte i svůj imunitní systém a zrak. Na přípravu budete potřebovat:

  • 100 gramů lněného oleje
  • 2 citrony
  • 200 gramů medu
  • 1 stroužek česneku

Příprava a použití:

  • Česnek oloupejte a nakrájejte na malé kousky.
  • Citron omyjte a také nakrájejte, smíchejte s kousky česneku.
  • Přidejte med a lněný olej.
  • Směs vložte do uzavíratelné nádoby a uchovávejte v lednici. 
  • Užívejte jednu polévkovou lžíci směsi třikrát denně půl hodiny před jídlem.

Jaké přírodní prostředky se nejvíce osvědčily vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Typy bot, které vždy dobře vypadají s mini šaty
Události247
Události247
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
VědaŽivě
VědaŽivě
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz
adbz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům