Tea tree olej pomůže na psoriázu, ekzémy i akné

Tea tree olej patří k léčivým esenciálním olejům, které pomáhají s léčbou kožních onemocnění. Dá se aplikovat i do vlasové pokožky hlavy, potírat si jím můžete i nehty.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tea tree olej je esenciální olej z čajovníku australského. Obsahuje mnoho léčivých sloučenin, proto není divu, že je široce využívaný k léčbě všemožných onemocnění. Doktorka Debra Rose Wilson vidí jako jedno z hlavních využití tea tree oleje jeho účinky na kožní onemocnění, ať už se jedná o vyrážky, lupénku nebo projevy akné.

Tea tree olej na akné

Bojujete s akné? Tea tree olej vám může pomoci snížit množství aknózních projevů a snížit jeho celkovou závažnost. Existuje lékařská studie, která zjistila, že tea tree olej je stejně účinný v boji proti akné jako benzoylperoxid, který se používá k léčbě akné. Gely na akné s tea tree olejem můžete zakoupit v lékárně nebo drogerii. Také si můžete vyrobit doma vlastní pleťovou vodu s tea tree olejem. Namíchejte v poměru 1 díl tea tree oleje na 9 dílů vody.

Tea tree olej na projevy psoriázy

Lupénka (psoriáza) patří k nemocem, které zatím není možné zcela vyléčit, pouze zmírňovat projevy. Tea tree olej působí protizánětlivě, takže by mohl pomoci k úlevě od svědění a zarudnutí šupinaté kůže. Doporučuje se smíchat 10-15 kapek tea tree oleje se dvěma lžícemi kokosového oleje. Potírejte ložiska dvakrát až třikrát denně podle potřeby. Můžete přidat i levandulový olej. Stejný postup můžete použít ke zklidnění exému.

Tea tree olej a péče o pokožku hlavy

Trpíte-li na lupy nebo se lupénková ložiska objevují i ve vlasové pokožce hlavy, přidejte si do šampónu tea tree olej. Tea tree olej snižuje tvorbu lupů, protože má antifungální vlastnosti. Na trhu seženete množství šampónů s tea tree olejem, které nejenže pomáhají odstranit lupy, ale podporují též vyživování vlasů a jejich rychlejší růst.

Lahvičky s esenciálními oleji iZdroj fotografie: Pixabay

Péče o postižené nehty

Lupénka je zákeřná nemoc, která může napadnout i nehty. Projevuje se podobně jako plísňové onemocnění nehtů s tím rozdílem, že lupénku nelze vyléčit. Na oba problémy pomáhá tea tree olej. Před spaním potřete nehty tamponkem se dvěma až třemi kapkami oleje. Nezapomeňte také na okolí nehtů. Zakryjte na noc ponožkami (v případě nohou) nebo bavlněnými rukavicemi (v případě rukou) a nechte působit přes noc. Tea tree olej si poradí i s bradavicemi.

Jaké jsou vaše zkušenosti s tea tree olejem? Na jaké problémy pomáhá vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články